Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešovskí hádzanári trénujú v Chorvátsku trojfázovo

Sportnet|Publikované 21. júl 2013 o 22:00

Hádzanári Tatrana Prešov absolvujú záverečný blok kondičnej prípravy na ostrove Krk.KRK. Od minulého piatku sa pripravuje mužstvo Tatrana Prešov na chorvátskom ostrove Krk. Devätnásť hráčov absolvuje každý deň tri tréningové fázy.

Prvá sa začína zhruba osemkilometrovým behom. Po nej naskáču hádzanári do ranných vĺn Jadranského mora.

Potom sa vyberú na raňajky a po nich sa nachystajú na druhú tréningovú fázu. Tá sa odohráva na jednej z plôch tenisového areálu patriaceho do komplexu hotela Dražica, v ktorom prešovskí hádzanári našli prechodný domov.

Aj po tejto časti nasleduje plávanie v mori. Po ňom je obed a krátky oddych pred treťou fázou, ktorá býva na programe pred sedemnástou hodinou.

A po nej zase šup do morskej vody. Potom majú hráči až do večierky o 22. hod. voľný program.

Zameranie na intenzitu činností

„Doma sme naberali hrubú silu. Tu na Krku prípravná kondičná etapa vyvrcholí. Zameriavame sa už výhradne na jej kvalitu. Nejdeme už do objemov, ale do intenzity. Chlapci ráno behajú, potom plávajú, špeciálnym činnostiam sa venujeme na betónovej ploche v tenisovom areáli, na programe sú intervalové behy, zamerané na dynamiku a rýchlosť. Samozrejme, dosť sa tu posilňuje,“ zhrnul v hrubších rysoch obraz tréningového dňa hádzanárov pri Jadrane tréner Peter Hatalčík.

Prešovskí hádzanári sa rozhodne na Krku nenudia. Program majú rozložený prakticky na celý deň. Zranenia sa im našťastie vyhýbajú.

Hoci... Už tesne pred cestou do Chorvátska si poranil doma rameno Mišo Urban, a tak necestoval.

Žarko Pejovič mal zase problém s chodidlom. No ten sa k nemu postavil rázne už v Chorvátsku. „Prišiel som tu ako každý makať,“ reagoval, keď mu bolo odporúčané šetriť sa.

Pár behov síce vynechal, ale ostatné robil naplno. To isté platilo aj o Dominikovi Krokovi, ktorý už prvý deň stúpil na morského ježka, a tak museli zasahovať a ostne vyberať maséri.

Aj pivot musí byť rýchly

Problémy iného charakteru mala ale nová akvizícia Tatran z Poľska. Damian Krysztofik slovne vybehol na trénera Hatalčíka.

Nerozhneval ho však. Práve naopak. Ten sa na jeho reakcii dobre pobavil. Stalo sa to pri jednom z intervalových behov.

K rýchlostne najlepším patrili prešovskí krídelníci. No Damian tiež nezaostával.

Hlasitú poznámku smerom k trénerovi si ale neodpustil. „Tréner, to ja som doma také dačo nerobil. Šak ja nie som krídlo, ale pivot.“

Kondičná časť prípravy vyvrcholí v Chorvátsku koncom tohto týždňa. Po návrate od Jadranu sa doma hádzanári Tatrana dlho neohrejú. Už 31. júla odcestujú na kvalitne obsadený turnaj do Poľska, ktorého organizátorom je ViVe Targi Kielce.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.