Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovskí hádzanári stále na víťaznej vlne

Sportnet|Publikované 28. sep 2008 o 22:00

"Ak sa Radčenko uzdraví, vyskočí mi veľká dilemu, kto bude hrať prvé husle na strednej spojke," vyriekol po stretnutí s Frýdkom - Místkom tréner

Tatranu Prešov Rastislav Trtík. Radčenko sa zranil v zápase štvrtého kola slovenskej extraligy s Považskou Bystricou. Jeho post zaujal univerzálny Peter Tumidalský.

PREŠOV. Výkony prešovského kapitána v slovenskej i českej extraligy rastú od zápasu k zápasu. Okrem toho, že Tumidalský režíruje, aj mimoriadne úspešne zakončuje. V ostatných súbojoch patril k najlepším strelcom mužstva.

Dobrý signál

Tento fakt je určite dobrým signálom pred vkročením slovenského majstra do skupinovej fázy Ligy majstrov už tento štvrtok v Color Line Aréne v Hamburgu.

"Čo sa týka úspešnosti mojej streľby, tak za tým je aj kus športového šťastia. Chlapci pomáhajú, pivoti robili dobré odbloky, dostával som dobré prihrávky, mnohé akcie končili po nacvičených signáloch. Ale až v štvrtok sa ukáže, na čom som ja i celé mužstvo," tvrdí P. Tumidalský. "HSV Hamburg, to je už iná káva, vlastne výber svetovej hráčskej kvality. Tento víkend bol pre Tatran generálkou na Ligu majstrov. V sobotu vyhral Prešov slovenskú, extraligu v Trnave, včera českú doma s Frýdkom Místkom. "Vypracovali sme si pomerne vysoký náskok. Domáci z neho ale ukrojili. Program máme nabitý, je teda treba striedať. Navyše, zranení sú Radčenko a Mokriš. Trochu sme poľavili a Trnavčania hneď stiahli. Zápas sme ale mali pod kontrolou. Ak by sme si boli postrážili súperove kontry, určite by to bolo viac ako o pätnásť. Lenže aj naši súperi vedia hrať, tiež trénujú. Dnes sa už nedá vyhrávať každý zápas o dvadsať, tridsať gólov. Nakoniec, za takými rekordmi sa nehrnieme. Snažíme ísť poctivo od zápasu k zápasu a pohľadnou hádzanou baviť divákov."

Päťdesiatgólová hranica a malý zázrak

P. Tumidalský vraví, že v Hamburgu sa Prešov pokúsi o malý zázrak. Poslednou previerkou pred cestou do Nemecka bol zápas v Tatran handball aréne s tímom Frýdku Místku. "Šlo skôr o posledný zápas ako o previerku. Pri úcte k súperovi, my sme šli hlavne za päťdesiatgólovou hranicou. Ľuba Kaminského v druhom polčase sme nechali poriadne vypiecť. Nohé pochytal. To čo inkasoval ide však na vrub našej obrany. Chceli sme lopty získavať čím skôr, bez faulov. Aj preto, lebo hostia v útoku chceli hrať čo najdlhšie. Len aby čím menej dostali." Za "päťdesiatkou" Tatran šiel, ale nedopracoval sa k nej. V posledných sekundách T. Mažár bol po trháku faulovaný. Nasledoval pokutový hod. Vlastne, bolo už po zápase. Všetko mal v rukách Kozlov. Brankára hostí však neprekonal... "Stáva sa to. Na Rada všetko ale nezhodíme. Jedno je však isté. V kabíne mu to vytmavíme. Toto sa sním bude viesť minimálne do štvrtku..." Vtedy vybehne Prešov na palubovku Color Line Arény v Hamburgu. "Je nám jasné, že tam sa len tak nevyhráva. Tak ako v slovenskej lige v Tatran handball aréne. Pokúsime sa hrať našu tempo hádzanú a ňou uhrať čo najprijateľnejší výsledkov," avizuje pred štartom v Lige majstrov kapitán Prešovčanov P. Tumidalský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.