Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešovskí hádzanári spustili na Košice gólovú kanonádu

Sportnet|Publikované 14. okt 2012 o 22:00

Na ostatnom derby v Tatran handball arene sa diváci rozhodne nenudili. Prvý Prešov Košiciam nadelil päťdesiatku.

Hoci výkonnostný rozdiel i aktuálne postavenie v Tipos extralige niekdajších veľkých hádzanárskych rivalov hrá pre osemnásobného slovenského majstra, na ostatnom derby v Tatran handball arene sa diváci rozhodne nenudili. Prvý Prešov spustil na prvé Košice gólovú kanonádu.

PREŠOV. Víťaz zápasu ôsmeho extraligového kola bol v podstate jasný. Košice necestovali do Prešova s veľkými očami. Sympatické na ich hre bolo, že sa neuchýlili k zdržiavaniu, ale športovo, čo im sily stačili, hrali čestne do samého konca.

„Päťdesiatku“ síce neodvrátili, svojim spôsobom sa však pričinili, že diváci v hľadisku sa hádzanou v podaní domáceho tímu bavili.

„Naozaj, pri úcte k súperovi, otázna bola v derby len výška skóre,“ podčiarkol nezvratný fakt aj kapitán Tatrana Prešov Radoslav Antl.

„Azda i to, ako náš tím pristúpi k jasnej role favorita. Hrali sme síce Proti Košiciam, ale ani pred zápasom sme neskrývali, že v derby chceme vyskúšať niektoré veci, pred stredajším zápasom SEHA Legue v Macedónsku, s prvým víťazom nadnárodnej súťaže Vardarom Skopje. Vyrukovali sme s obranou 5 – 1, ktorou sme azda aj Košičanov zaskočili. Z nej sme vyrážali do rýchlych protiútokov, ťahali to rýchlym stredom i druhou vlnou.“

Tentoraz najskúsenejší hráči Prešova, na rozdiel od zápasu s Modrou, už nastúpili. Aj. R. Antl. „Vedel som, že pôjdem hrať prvý polčas. Potom mali dostať šancu iní, medzi nimi aj mladíci S. Orlovský s L. Urbanom. Podľa toho, ako sa bude vyvíjať skóre, sa malo rozhodnúť, či ešte na ihrisko pôjdem.“

Ľudia sa zase hádzanou bavili

Skóre po pohľadných akciách v prospech Tatrana narastalo a diváci začali tušiť, že padne štyridsať a možno aj viac gólov.

„Na čo najväčší počet gólov sme útočili vlastne od prvých minút,“ neskrýval prešovské zámery R. Antl.

„Chceli sme hrať predovšetkým rýchlu hádzanú. Otázka však znela, ako ku hre pristúpi súper. Napokon, „pochodovú“ hádzanú vôbec nehrali. Na druhej strane ale na našu reagovali často aj technickými chybami, zlými prihrávkami, ktoré sme zbierali a úspešne zakončovali.“

Štyridsiaty gól dal v 46. minúte netradičný strelec, autor šiestich gólov v zápase T. Marušák. Vtedy už bolo jasné, že začína atak päťdesiatgólovej hranice.

„Deviati Košičania v poli boli už dosť unavení, tak sme si vraveli, že to potiahneme ďalej. Napokon, Čípovým gólom sme ju docielili a úspešnou strelou mladého L. Urbana ešte jeden navrch pridali.“

J. Kolesára potešilo 24 strelených gólov

„V predošlom kole v Hlohovci sme odohrali celkom dobrý zápas, hoci jeho výsledok s tým celkom nekorešponduje. Aj do Prešova sme šli s cieľom ukázať dobrú hru. Na výkon z Hlohovca sme ale nenadviazali a tak Tatran sa s nami pohrával ako mačka s myšou,“ uviedol na margo derby tréner 1. MHK Košice Ján Kolesár.

„Príjemným prekvapením však je, koľko gólov sme dokázali v silno oklieštenom zložení Prešovčanom nastrieľať. Navyše pri tom, že v týždni sme sa dostali v našej hale len na jediný tréning, tých 24 gólov je slušná cifra. Od úvodných minút bola hra jednoznačná. Mňa však mrzí, že naši chlapci to v Prešove dosť skoro zabalili. V podstate, už keď Tatrana nastupoval v aktuálne tom najsilnejšom možnom zložení (okrem dlhodobých maródov chýbal len nedoliečený Krok, pozn. red), bolo nám jasné, čo nás na pôde majstra čaká.“

ico

Štatistika

Tatran Prešov – 1. MHK Košice 51:24 (24:11)

Prešov: Verkič, Krupa – Rábek 2, Marušák 6, Hrstka 4, Kristopans 3, Sobol 3, Radčenko 1, L. Urban 2, Tumidalský 2, S. Orlovský 1/1, Číp 9, Guzy 1, Pejovič 3, Antl 10, Petro 4.

Košice: Cibere, Blicha – Šiška, Pristaš 3, Pecha 1, Hriňák 3, Chripák, Fuňak 9, Farkašovský 2, Hricišon 1, Ľoch 4/2.

Pokutové hody: 2/1 – 3/2. Vylúčení: 4 - 4. Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula. Divákov: 607.

leš

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.