Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešovskí hádzanári so staronovým názvom Tatran Prešov

Sportnet|Publikované 16. dec 2003 o 23:00

Prešov - Pred časom sa z dresov interligových hádzanárov ŠK Farmakol Tatran Prešov vytratil názov firmy Farmakol. Majiteľ prešovského hádzanárskeho

klubu Miloslav Chmeliar to vtedy odôvodnil aj na stránkach našich novín. Včera nás prekvapil ďalšou, zásadnejšou zmenou. Zmenou názvu klubu.

"Začiatkom tohto mesiaca sme v ŠK Farmakol Tatran Prešov navyšovali základné imanie finančným vkladom na 55 miliónov slovenských korún. Pri tejto príležitosti sme zmenili aj názov spoločnosti. Od utorka 16. decembra 2003 znie nový názov klubu Tatran Prešov spoločnosť s ručením obmedzeným. Takto je dnes už bývalý ŠK Farmakol Tatran Prešov po novom zapísaný v obchodnom registri," informuje Miloslav Chmeliar. Čo vás viedlo k takejto zmene?, logicky sa natíska táto otázka. "Napríklad aj z dôvodu, že na ihriskách súperov moderátori väčšiny zápasov si robotu zjednodušujú. Stávalo sa často, že uvádzali len, že tam a tam prišiel hrať Farmakol Prešov. Často som si aj na túto tému vymieňal názory a požadoval uvádzanie celého názvu nášho klubu. Podstatné tiež je, že pred dva a pol rokmi som kupoval nielen športovú halu na Baštovej, ale aj kúpil som tiež značku Tatran Prešov. To je jeden dôvod, prečo som inicioval zmenu. Druhý je ten, že túto značku opäť reprezentuje ten starý dobrý Tatran spred 20 - 30 rokov, ktorý hral špičku vo vtedajšej federálnej republike a ktorý teraz zase hráva na špici spoločnej česko - slovenskej súťaže hádzanárov (HIL). Nemení sa teda a právna subjektivita, nemení sa vlastník, mení sa len názov klubu na Tatran Prešov s.r.o."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.