Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešovskí hádzanári sa najbližšie stretnú s Mielcom

Alexander Radčenko. Čerstvý štyridsiatnik (vľavo) má hádzanárske skúsenosti na rozdávanie. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 8. aug 2013 o 22:00

Slovenský hádzanársky majster sa na prelome mesiacov august – september pokúsi postúpiť do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov.

Slovenský hádzanársky majster sa na prelome mesiacov august – september pokúsi postúpiť z jednej z kvalifikačných skupín do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov. Určitou výhodou Tatrana Prešov je, že o postup zabojuje na domácej pôde. Prešovčania kladú v príprave na prvé vrcholné podujatie sezóny, avšak i na pokračovanie v ďalších súťažiach, veľký dôraz.

PREŠOV. Mužstvo Tatrana Prešov má za sebou kondičnú časť prípravy na novú sezónu. Minulotýždňovým turnajom v poľských Kielcoch načali pilovanie hernej stránky.

Manažment prešovského hádzanárskeho klubu si na kvalite súperov v prípravných dueloch dal skutočne záležať. V Poľsku hral aj s so súčasne tretím tímom Európy Vive Targi Kielce (uhral prekvapivú remízu 34:34), o dva góly podľahol bundesligovému Frisch Auf Goppingen, o tri bieloruskému Meškovu Brest.

V utorok a v stredu tohto týždňa odohral Tatran Prešov dva medzinárodné prípravné duely s ukrajinským šampiónom HC Motor Záporožie. Obidva mali skoro rovnaké scenáre. Odlišné boli ale koncovky obidvoch duelov.

Rovnaké scenáre, odlišné koncovky

V prvom Tatran tri minúty pred koncom prehrával 33:35, napokon ale dva góly Čípa a jeden Hrstkov privodili obrat a výhru Prešova 36:35.

V druhom dueli mal Tatran skoro celý zápas o čosi navrch. Desať minút pred koncom viedol nad Motorom ešte o dva góly. V závere ale tréner Záporožia vytiahol z lavičky svoj strelecký tromf, Sergija Burku, ktorého dva góly tesne pred koncom spečatili prehru domácich 31:32.

Iste, každý výsledok na medzinárodnej scéne sa ráta. No v príprave nie je tým podstatným. Pre Tatran je ale určite dôležité, že počas siedmich dní odohral päť stretnutí s veľmi kvalitnými súpermi. Tieto zápasy naznačili možnosti prešovského tímu, no poodkryli aj dosť nedostatkov.

Herný prípravný blok sa však iba rozbieha. Času na ich odstránenie do ostrého štartu sezóny ostáva ešte dosť.

Prešovčanov čakajú ďalšie prípravné konfrontácie s poľským Stal Mielec. Dva domáce 12. augusta v TATRAN handball arene, dva odvetné zápasy potom 16. 8. na poľskej pôde.

Od 20. do 24. augusta bude Tatran ladiť formu na medzinárodnom TV turnaji majstrov v Doboji v Bosne a Hercegovine.

Účasť na ňom potvrdila reprezentácia Bahrajnu, francúzsky vicemajster Dunkerque, turecký Besiktas Istanbul, Pivovarna Laško Celje zo Slovinska, srbský majster Vojvodina Novi Sad, Borac Banja Luka (BaH), Tatran Prešov a domáca Sloga Doboj.

Funguje v dvojrole

„Tak to má byť, konfrontovať sa je treba so silnými súpermi, ak také možnosti sú. Len takí posunú mužstvo postupne vyššie a vyššie,“ tvrdil aj skúsený hádzanár, v súčasnosti hrajúci asistent v Tatrane Prešov Alexander Radčenko.

„Mužstvá, s ktorými sme hrali v Poľsku, ale i oba zápasy s ukrajinským Motorom Záporožie nám neumožnili nejaké 'oddychové' chvíle. Naopak, zápasové tempá nás nútili hrať stále naplno. Tým pádom nám markantnejšie ukázali, na čom musíme pracovať v obrane i v útoku.“

Saša Radčenko sa ocitol na prahu novej sezóny v novej role. „Fyzická časť prípravy, priznávam, to nie je celkom moja parketa. Podstatne väčšmi som doma v hernej, technicko - taktickej časti. Tu môžem byť pre mužstvo už oveľa viac užitočný. Na ihrisku, ak ma tam tréner pošle, ale aj radami spoluhráčom na lavičke. Zatiaľ to funguje, nuž verím, že to tak bude i naďalej.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.