Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešovskí hádzanári reprezentačné dresy vymenia za klubové

Sportnet|Publikované 4. nov 2012 o 23:00

Trojicu slovenských hádzanárskych reprezentantov, hráčov majstrovského Tatrana Prešov čakala po zápase Slovenska s Maďarskom rýchla výmena dresov.

Trojicu slovenských hádzanárskych reprezentantov, hráčov majstrovského Tatrana Prešov čakala po zápase Slovenska s Maďarskom rýchla výmena dresov. V krátkom čase sa museli prezliecť z reprezentačných do klubových.

PREŠOV. Už pred včerajším medzištátnym kvalifikačným stretnutím hádzanárov Slovensko – Maďarsko o postup na ME 2014 v prešovskej Tatran handball aréne hráči Tatrana Prešov vedeli, že po jeho skončení vyrazia na cestu za súperom v nadnárodnej SEHA League.

Slovenský majster sa pripravoval na ďalšiu „porciu“ troch zápasov v jednom týždni. Po medzištátnom zápase v Prešove, na ktorý bola nominovaná aj trojica hráčov majstrovského Tatrana Radoslav Antl, Oliver Rábek a Vladimír Guzy, čakala mužstvo trénerov Djordja Rašiča a Ivana Pompoša cesta do chorvátskej metropoly.

Zajtra v nej odohrá zápas preložený zo šiesteho októbra SEHA League na palubovke Croatie Záhreb. A zase, len čo sa tento zápas skončí, naberú slovenskí hádzanári kurz do Prešova, kde už na druhý deň, v stredu 7. novembra od 18. hod. hrá Tatran Prešov slovenskú Tipos extraligu s MŠK Hlohovec.

Nuž a tretí zápas v tomto týždni odohrá osemnásobný slovenský hádzanársky šampión v sobotu 10. novembra od 18. hodiny v THA s Boracom Banja Luka z Bosny a Hercegoviny.

V SEHA League Croatia zajtra proti Tatranu

„Času na „prehodenie výhybky“ bude len tak- tak,“ mienil ešte pred medzištátnou hádzanou krídelník slovenskej reprezentácie a kapitán Tatrana Prešov Radoslav Antl.

„Po stretnutí s Maďarskom zrejme pôjdeme s Vladom Guzym i Olim Rábekom na spoločnú večeru s reprezentačným mužstvom. Rozlúčime sa chlapcami i realizačným tímom a potom už len vymeníme reprezentačné oblečenie za prešovské a pôjdeme na zápas s Croatiou do Záhrebu. Tú sme v minulom ročníku SEHA ligy v pamätnom domácom zápase tesne zdolali. Celkom vyrovnanú partiu sme však s chorvátskym majstrom hrali aj záhrebskej hale Trešnjevka. Vtedy sme ale vyšli naprázdno. Avšak aj nedávny kvalifikačný zápas našej reprezentácie v Osijeku ukázal, že aj s favorizovanými Chorvátmi na ich pôde sa dá hrať celkom vyrovnaná hádzaná.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.