Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovskí hádzanári majú už len jednu úlohu. Obhájiť titul

Tomáš Urban. Naostatok v extralige strelil Topoľčanom desať gólov. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 18. apr 2013 o 22:00

Pred hádzanármi Tatrana Prešov stojí v tomto súťažnom ročníku už len jedna úloha, obhájiť titul majstra Slovenska.

Ako je známe, Prešovčania púť v Pohári EHF i v nadnárodnej SEHA League už skončili. Vo vitríne majú už Slovenský pohár a teraz už cielia za celkovo deviatym slovenským titulom.

PREŠOV. V predchádzajúcom kole slovenskej extraligy vyhral Tatran Prešov v Topoľčanoch o päť gólov. Mohol aj o viac, to by ale, keď viedol už o deväť, nesmel poľaviť a dovoliť domácim sa chytiť. V zajtrajšom 30. kole najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov bude mať obhajca titulu výhodu domáceho prostredia.

Na zajtrajšiu 18. hodinu naplánované stretnutie je považované za šláger slovenskej extraligy. Prešovská aréna uvidí súboj aktuálne prvý dvoch mužstiev súťaže. Prvý Tatran Prešov hostí druhý HC Sporta Hlohovec.

Úradujúci majster má čo Hlohovčanom vracať. HC Sporta totiž vo februárovom 21. extraligovom kole v domácej hale zdolala Tatran po heroickom výkone najtesnejším rozdielom 34:33.

Keďže Prešovčania pokračujú v sezóne už len v jednej súťaži, zápasový rytmus sa výrazne zmiernil, majú takto viac priestoru na dôkladnejšiu prípravu na súperov v slovenskej extralige. Zvlášť na šláger kola s Hlohovcom.

Lamač doprial tímu výdych

Po sobotňajšom stretnutí v Topoľčanoch mali zverenci trénera Romana Lamača a asistenta Ivana Pompoša na druhý deň voľno. Na ďalší regenerovali a na Hlohovec sa začali hotovať po voľnom utorku v stredu.

„Tréner Lamač nechal mužstvo po predošlom náročnom programe trochu vydýchnuť,“ povedal asistent Pompoš.

„Od stredy všetko v príprave už smerovalo k zajtrajšiemu súboju s Hlohovcom. Predvčerom absolvovali naši seniori aj modelový zápas s dorastencami Tatrana. Priestor v ňom dostali v podstate všetci hráči širšieho kádra. Nešlo však ešte o nejaké modelovanie konkrétnych herných činností na nášho najbližšieho súpera. To nasledovalo až neskôr. Samozrejme, vrátane technicko–taktickej stránky prípravy. S výnimkou Sašu Radčenka, ktorý si doliečuje zranený členok, sú nateraz ostatní naši hráči zdravotne v poriadku. Týka sa to aj donedávna dlhodobého maróda T. Mažára.“

Požičané hodlajú vrátiť aj s úrokmi

Vzájomné poznanie zajtrajších súperov je temer detailné. V predošlých extraligových dueloch s HC Sporta, s výnimkou ostatnej prehry, mal navrch Tatran. Prešov je teda opäť pasovaný do úlohy favorita.

„Iste, tejto role sa vôbec nebránime. Sme lídrom súťaže, máme svoju kvalitu. Nuž a na tú ostatnú prehru v Hlohovci sme určite nezabudli. Zajtra ju chceme súperovi športovo oplatiť, vrátiť mu požičané aj s patričnými úrokmi,“ zastrájal sa I. Pompoš.

„Vravím to preto, lebo na chlapcoch cítiť už teraz zvýšenú motiváciu. Nálada v tíme je v pohode. Trénujeme a v týždni sa koncentrujeme už iba na jedného súpera. Verím, že naši chlapci nenechajú nič na náhodu a do súpera z Hlohovca sa pustia naplno od samého začiatku. Som presvedčený, že opraty zápasu budú tentoraz jasne v našich rukách.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.