Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešovskí hádzanári dorazili do rumunskej Konstance

V obrane by mali tvrdiť muziku brankár Verkič, pivot Petro (uprostred v bielom) aj Pejovič vpravo. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 6. sep 2012 o 22:00

Druhý raz v rade sa predstavil slovenský hádzanársky majster Tatran Prešov na pôde súpera. Výprava po zápase nabrala kurz Rumunsko.

Druhý raz v rade sa predstavil slovenský hádzanársky majster na pôde súpera. V prvom kole uspel Tatran Prešov rozdielom trinástich gólov v Nových Zámkoch. Na víťaznej vlne pokračoval aj v predohrávanom stretnutí druhého kola Tipos extraligy v Topoľčanoch, kde vyhral 32:28.

PREŠOV. Bezprostredne po zápase v Topoľčanoch nabrala výprava prešovských hádzanárov kurz smerom do prímorskej Konstance v Rumunsku.

V tomto meste sa zajtra a v nedeľu hrajú kvalifikačné zápasy o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov. Tatran Prešov nastúpi na druhé semifinále 8.9. o 20,30 hodine proti izraelskému tímu Maccabi Srugo Rišon LeZion.

Prvé semifinále obstarajú od 18.hodiny kvalifikačný turnaj organizujúci klub HCM Konstanca a taliansky SSV Loacker Bolzano. Víťazi semifinálových súbojov sa stretnú v nedeľňajšom finále.

„V predohrávanom stretnutí v Topoľčanoch si výkonom i výsledkom chceme spraviť chuť na kvalifikačný turnaj v rumunskej Konstanci," nechal sa počuť pred stredajším odchodom na takmer tisícšesťsto kilometrov dlhú púť cez Topoľčany do dejiska kvalifikačného turnaja jeden z najskúsenejších prešovských hádzanárov Tomáš Mažár.

"Musíme hrať tak, aby sa nik nezranil a aby sme nemuseli zbytočne plytvať silami, ktoré budú potrebné predovšetkým na prvom vrcholnom podujatí sezóny, v boji o jedinú postupovú miestenku v Konstanci,“ dodal.

Čo chceli, to aj docielili

O tom, ako predohrávaný zápas pod Tribečom vyzeral, nás už cestou do Rumunska informoval šéf výpravy a majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar.

„Všetko dopadlo dobre. Topoľčany sa pred sezónou posilnili o viacerých skúsených hráčov. Zápas mal ale vyrovnaný priebeh len v úvode, do stavu 4:4. Potom sme už súperovi gólovo odskočili a v podstate až do konca si kontrolovali bezpečný náskok. Ten mohol byť z našej strany aj výraznejší, ale mnohokrát boli naši hráči vylučovaní. Zbytočne, no musím priznať, že napríklad za detinské protesty, celkom správne. Takto sme v početnom oslabení odohrali šestnásť minút."

"Čo sme ale chceli, to sme aj dosiahli. Tréner Djordje Rašič dal aj v tomto zápase príležitosť zasiahnuť do hry všetkým hráčom. Začali sme v najsilnejšom zložení, no keď gólový rozdiel už jasne nahrával nám, postupne prišli na ihrisko všetci hráči z lavičky. Nuž a všetci v zdraví predohrávaný zápas v Topoľčanoch dohrali."

Oddýchnuť a naštudovať hru súperov

Po stredajšom zápase vyrazil autobus, tentoraz ale nie klubový, na cestu do rumunskej Konstance.

„Vodič klubového autobusu ochorel, takže do Rumunska nás vezie prepravca, ktorý inak jazdí na zápasy s našimi dorasteneckými celkami,“ ozrejmil príčinu, prečo tentoraz známy „domov na kolesách“ prešovských hádzanárov ostal doma.

Prešovčania mali doraziť do Konstance včera predpoludním.

„Cesta je ďaleká, ale semifinále hráme až v sobotu večer, takže času na oddych bude mať mužstvo dostatok. Samozrejme, aj na dôkladnú prípravu na izraelského súpera a verím, že vo finále si to potom rozdáme s Konstancou, ktorá by mala bez problémov prejsť cez svojho talianskeho protivníka. O súperovi sme zohrali nejaké videozáznamy jeho ostatných zápasov v príprave. Aj z nich by mal tréner Rašič s hráčmi v príprave na súboje o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov ťažiť.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.