Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešovskí hádzanári dnes odlietajú z Viedne do Záporožia

Sportnet|Publikované 21. feb 2013 o 23:00

V sobotu nastúpia na svoj tretí zápas v skupine B Pohára EHF proti miestnemu HC Motor.

Slovenský hádzanársky majster je opäť na cestách.

PREŠOV. Včera zrána vycestoval Tatran na predohrávaný zápas Tipos extraligy do Modry. Po jeho skončení výprava hádzanárov prenocovala v Senci.

Dnes predpoludním odlieta z viedenského letiska do ukrajinského Dnepropetrovska a odtiaľ sa presunie autobusom do asi 70 kilometrov vzdialeného Záporožia, kde v sobotu o 17. h nášho času nastúpi na svoj tretí zápas v skupine B Pohára EHF proti miestnemu HC Motor.

Tatran Prešov si napravil náladu pred ďalším výjazdom za hranice republiky víťazstvom nad nepríjemným súperom z Čiernej Hory RK Lovčen Cetinje v jedenástom kole nadnárodnej SEHA League.

Po extraligovom stretnutí v Modre ho čaká zajtra podstatne tvrdší oriešok. Ukrajinský HC Motor Záporožie je podľa dostupných informácií silným súperom predovšetkým v domácom prostredí.

Tréner zmenil personálne obsadenie

„Všetkým nám bolo jasné, že predsa len nebudeme prehrávať zápasy rad radom do konca sezóny. V každom prípade ale výhra nad Čiernohorcami, ktorí dokázali prekvapiť chorvátske Našice, prišla konečne vhod. Zmenili sme obranu, zabrali nám brankári. Základ úspechu nad Lovčenom ale vidím hlavne v agresívnom ponímaní obrany jedna päť. V tomto systéme sme zmenili  'personálne obsadenie' na niektorých postoch a výsledok sa dostavil,“ konštatoval tréner Tatrana Prešov Roman Lamač.

„Po dobrom nástup sme sa dostali do 'švungu' a potom to už šlo ľahšie.“

Lamač nehovoril len v superlatívoch

Kormidelník osemnásobného slovenského šampióna však ani po presvedčivej výhre nehovoril o výkonoch svojich zverencov iba v superlatívoch.

„Stále sa neviem zmieriť s tým, že súper zvládne toľko svojich útočných akcií a tak ľahko cez pivota. Na rozdiel od nás. Pre mňa je mimoriadne dôležité, a takto sa hrá vo vyspelom hádzanárskom svete, aby fungovala spolupráca krajných spojok s pivotom. Nám sa nedarí v zápasoch presadzovať týmto spôsobom na môj obraz, hoci mnoho vecí nato máme natrénovaných,“ tvrdil aj po výhre nad Lovčenom tréner R. Lamač.

„Ostáva mi veriť, že po presvedčivom výsledku sa ovzdušie v kabíne zmení. Osobne to teraz výhľadovo vidím veľmi optimisticky.“

Motor to v obrane vraj poriadne mastí

Tatran Prešov nastúpi zajtra na tretí zápas skupinovej fázy Pohára EHF na pôde ukrajinského HC Motor Záporožie.

„Rád by som sa zmýlil, ale mal som možnosť vidieť domáci zápas Záporožia s dánskym Koldingom. Preto si dovolím tvrdiť, že pred nami stojí veľmi, veľmi silný súper na jeho vlastnej palubovke. Kolding síce HC Motor zdolal, ale každý svoj gól dosiahol po tvrdej mastenici v obrannej línii Záporožia,“ upozornil prešovský tréner.

„Motor má v nej veľkých, pohyblivých chlapov. Výborne však hrá aj dopredu cez rýchle krídla. Svojmu mužstvu ale verím. Podľa mňa sa už uchytilo, ale musí to aj zajtra potvrdiť. Budem rád, ak zápas odohráme dôstojne. Škoda len, že zase nemôžeme nastúpiť kompletní. Krok je už v poriadku, ale zranení Rábek s Mažárom ostali doma.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.