Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešovskí hádzanári dnes hrajú dvakrát s Mielcom

Sportnet|Publikované 11. aug 2013 o 22:00

Tatran Prešov má za sebou aj päť prípravných stretnutí. Všetko so súpermi vysokých kvalít.

PREŠOV. Slovenský hádzanársky majster pokračuje v príprave na sezónu 2013/2014 herným blokom.

Na medzinárodnom turnaji Galeria Echo Kielce Cup 2013 v Poľsku prehrali Prešovčania v prvej hernej previerke s bundesligovým Frisch Auf Goppingen 32:34.

Aj druhý zápas mal vyrovnaný priebeh. Bieloruský HC Meškov Brest sa v súboji s Tatranom presadil až v samom závere, v ktorom strhol vedenie na svoju stranu a vyhral 30:27. P

rešovskí hádzanári v záverečnom stretnutí sa vypli k najlepšiemu turnajovému výkonu a s jeho víťazom, s poľským šampiónom a tretím v minulosezónnej Lige majstrov Vive Targi Kielce, uhrali na medzinárodnom poli cennú remízu 34:34.

Po návrate z Poľska bol súperom Tatrana Prešov ukrajinský šampión HC Motor Záporožie. Slovenský majster odohral s ním ďalšie dva vyrovnané súboje.

Prvý zápas vyhral Prešov vydareným záverom tesne 36:35. Druhý vyhrali zase Ukrajinci, ktorí tiež o svojej výhre rozhodli až gólmi svojho excelentného kanoniera Burku v poslednej minúte stretnutia.

Tatran so Stalom o 11. a 17. hodine

Séria prípravných stretnutí Tatrana Prešov so silnými zahraničnými súpermi pokračuje. Dnes zavíta do TATRAN handball areny (THA) popredný celok najvyššej poľskej súťaže, v Prešove už dobre známy Stal Mielec.

Mimochodom, práve z tohto klubu získal slovenský majster jednu z troch nových posíl, pivota Damiana Krzystofika. Prvý zápas odohrá Tatran so Stalom v THA dnes o 11. hodine, začiatok druhého je po vzájomnej dohode súperov stanovený na 17. hodinu. Na obidva zápasy je vstup zdarma!

Domáce prostredie má v TATRAN handball arene aj výber Slovenska 20, ktorý je od budúcej sezóny premiérovo novým účastníkom slovenskej extraligy mužov.

Káder, ktorý tvoria prešovskí juniori, v prvom prípravnom zápase na domácej pôde podľahol extraligovému 1. MHK Košice 28:39. Za druhým vycestoval tím SR 20 do maďarského Torokszentmiklós, kde zdolal tamojšieho druholigistu 32:30.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.