Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prešovskí hádzanári budú hrať SEHA League aj v budúcej sezóne

SITA|Publikované 16. apr 2012 o 13:05

Do nadnárodnej hádzanárskej súťaže by mali vstúpiť od nasledujúceho ročníka aj maďarské kluby.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov zakončili počas víkendu svoje účinkovanie v premiérovom ročníku nadnárodnej SEHA (South East Handball Association)League, v ktorom im v konkurencii balkánskych tímov patrilo konečné 4. miesto.

Prešovčania v semifinále podľahli macedónskemu Metalurgu Skopje 25:26 (11:15) a v zápase o 3. priečku nestačili na domácu Croatiu Osiguranje Záhreb 29:31 (11:14).

"Naším cieľom bola účasť vo Final Four. Ten sme splnili a veľa nechýbalo - možno len trochu viac šťastia v závere, aby sme otočili semifinálový duel s Metalurgom Skopje. Veľká škoda, že sme na konci aspoň nevyrovnali. Hoci mal súper v bránke kvalitného Darka Staniča, my by sme s naším výborným gólmanom Svetislavom Verkičom určite neboli v rozstrele zo značky sedemmetrového hodu bez šance," uviedol pre agentúru SITA manažér Tatrana Miroslav Šosták po návrate z chorvátskeho Záhrebu.

Pribudnú zrejme Maďari

Počas Final Four sa uskutočnilo aj rokovanie vedenia súťaže a predstaviteľov klubov: "Hovorilo sa aj o možnosti vstupu maďarských klubov. Nie je to ešte oficiálne, ale vyzerá to nádejne. Malo by ísť o dva špičkové tímy Veszprém a Szeged, pričom najmä v prípade druhého menovaného je vysoká pravdepodobnosť. Zrejme príde k zvýšeniu počtu účastníkov, herný systém by sa nemal meniť."

Úradujúci slovenský šampión bude v súťaži účinkovať aj v nadchádzajúcom ročníku.

"Samozrejme, my plánujeme v SEHA League pokračovať, je to pre nás prospešná súťaž. Absolvovali sme v nej dobrú sezónu, aj keď nie bez chýb, ale na prvý ročník vládne spokojnosť s naším účinkovaním i kvalitou súperov. Čo sa týka hernej stránky, naplnili sa naše očakávania, v organizačnej oblasti sa vyskytli určité nedostatky," zhodnotil Šosták premiérovú sezónu novej súťaže na hádzanárskej mape.

Organizácia pokrivkávala, má sa to zmeniť

Škvrnou na úvodnom ročníku SEHA League je nedokončená základná časť. Nie všetky tímy stihli odohrať kompletný program 22 kôl. Prešovu zostal "visieť" domáci duel s Metalurgom Skopje.

"Víťaz ligy je známy, preto sa už ani nehovorilo, čo bude s neodohratými stretnutiami. Či ich skontumujú, ale tabuľka základnej časti zostane nekompletná. Aby sa v budúcnosti predišlo takýmto sklzom, zápasy SEHA sa budú hrávať prioritne cez víkend a budú mať prednosť pred domácimi súťažami, výnimkou bude iba Liga majstrov. Predstavitelia jednotlivých hádzanársky zväzov sa zaviazali to dodržať. Nám vychádzali v tomto smere v uplynulej sezóne v ústrety. Verím, že budeme v takejto spolupráci pokračovať," poznamenal manažér Šarišanov.

V súvislosti so zložením kádra Tatrana Prešov v sezóne 2012/2013 sa objavujú rôzne šumy.

"Na novom zložení pracujeme. Bolo by však teraz nerozumné hovoriť konkrétne mená, keď ešte máme pred sebou vyvrcholenie slovenskej extraligy," dodal Šosták, ktorý pripustil, že medzi odchádzajúcimi sa môžu objaviť aj hráči patriaci medzi opory.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.