Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Prešovskí hádzanári angažovali posilu z Banja Luky

Debut na plážovke. S. Jankovič v piesku. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 8. júl 2016 o 22:00

Slovenský hádzanársky šampión Tatran Prešov začal prípravu s päticou novicov.

Slovenský hádzanársky šampión Tatran Prešov začal prípravu s päticou novicov, no do Vysokých Tatier, kde aktuálne vrcholí jeho týždňový prípravný kondičný blok, odišlo iba kvarteto nových hráčov. Kmeňový pivot chorvátskeho majstra PPD Záhreb Leon Vučko si počas vstupných testov ľahšie poranil koleno, ktoré si doliečuje doma.

PREŠOV. Tatran Prešov načal obmenu kádra v podstate už po polovici uplynulej sezóny. Aj s ohľadom na množstvo zranení i odchody skúsených hráčov, tréner Trtík dal príležitosť v majstrovskej zostave viacerým prešovským mladíkom.

Niektorí z nich naďalej ostali v kádri a ako sme už avizovali, slovenský majster získal aj nových hádzanárov.

Tatran je veľkou výzvou

Jedným z nich je stredná spojka Stefan Jankovič, reprezentant Bosny a Hercegoviny, prichádzajúci z tímu viacnásobného majstra krajiny RK Borac Banja Luka.

Prešovčania si šikovného tvorcu hry aj úspešného zakončovateľa akcií všimli vo vzájomných súbojoch s RK Borac v nadnárodnej SEHA Gazprom lige.

Jankovič si už aj odkrútil zápasovú premiéru s Tatranom. Pravda, zatiaľ iba na nedávnom turnaji v plážovej hádzanej.

Na úvod debaty priznal, že takýto turnaj ako organizujú v Prešove ešte nehral. Možnosť hrať na ňom si veľmi vážil.

Zato doma už na piesku hádzanú hral. A veru, že to bolo vidieť. Do Tatrana Prešov však prišiel hrať „veľkú“ hádzanú.

„Začínať prípravu plážovou hádzanou je dosť nezvyklý jav, ale určite zaujímavý. Už samotný prestup do tímu historicky najúspešnejšieho slovenského hádzanárskeho klubu, ktorého meno rezonuje v európskej hádzanej, je pre mňa veľkou poctou a výzvou zároveň,“ tvrdil S. Jankovič.

„Proti Tatranu som pár rokov hrával, poznám aj jeho halu. Teraz som súčasťou silného európskeho mužstva. Viem, že z Prešova odišli niektorí kvalitní hráči. Pohyby v kádri sú však bežnou súčasťou aj hádzanárskych klubov. V predošlej sezóne hrávali v Tatrane na poste strednej spojky Furlan, Radčenko i L. Urban. Prví dvaja už tu nie sú. Nahradiť skúsenejších hráčov nebýva ľahké. Ja však v príprave spravím maximum, aby som očakávania majiteľa klubu, trénera i spoluhráčov naplnil. Myslím, že Tatran Prešov dáva dokopy kvalitné mužstvo na novú sezónu. Som v ňom iba krátko, no vidím, že sa tu zišla dobrá, súdržná partia hádzanárov. Súdim tak aj podľa toho, ako sme sa držali na plážovke. Preto verím, že po kvalitnej kondičnej príprave vo Vysokých Tatrách budeme dolaďovať fyzickú pohodu i ladiť hernú formu v prípravných zápasoch a na kvalitne obsadených medzinárodných turnajoch na Slovensku i v zahraničí.“

Nové kluby v SEHA lige

Tatran Prešov bude hrať v nasledujúcej sezóne na domácej scéne slovenskú extraligu a Slovenský pohár, obhajovať Česko–slovenský pohár.

O účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov musí odohrať kvalifikačný turnaj, ktorého bude organizátorom za účasti luxemburského Red Boys Differdange, fínskeho Riihimaki Cocks a slovinského RK Gorenje Velenje.

V nadnárodnej SEHA lige si zahrá proti macedónskym klubom Vardar a Metalurg Skopje, chorvátskym PPD Záhreb a Nexe Našice, maďarskému HC Telekom Veszprém, bieloruskému Meškovu Brest, Izvidaču Ljubuški (majster BaH) a dvom novým slovinským klubom v súťaži, Pivovarna Laško Celje a Gorenje Velenje.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.