Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovskí futsalisti získali posily z Košíc

Richard Bačo. Je novým trénerom FK Slovanet Prešov. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 11. sep 2013 o 22:00

Nový ročník najvyššej futsalovej súťaže sa začne neskôr, ako sa pôvodne uvažovalo – 27. septembra.

Dôvodom sú povinnosti reprezentácie. Dovtedy, kým tím FK Slovanet Prešov privíta v ouvertúre nováčika z Púchova, je teda relatívne dosť času, ale nový tréner Richard Bačo si uvedomuje, že všetko je len zdanlivé. Bývalý kouč P. K. P. Košice prijal ponuku zo Šariša aj preto, že klub, kde dva roky pôsobil, sa nečakane vedno s ďalším špičkovým tímom RCS Košice neprihlásil do novej sezóny. Dôvodom sú ekonomické i iné problémy.

PREŠOV. „Vraňar“ teda bude koučovať „koňarov“, ale Prešovčania vedia, že získali kvalitného odborníka, čoho dôkazom je i to, že kormidluje štátnu reprezentáciu do 21 rokov.

„Keď som bol ešte na druhej strane a súperil som so vtedajšími zverencami s FK Slovanet, tak som registroval nováčikovský entuziazmus a elán. Na tom treba stavať ďalej, hoci si uvedomujem, že druhý ročník je zložitejší, lebo to počiatočné nadšenie zvykne trochu vyprchať,“ poznamenal R. Bačo.

Najlepšie poznal svojich zverencov v PKP a tak sa pričinil o to, že do kádra Prešova odtiaľ pribudli štyria osemnásťroční mladíci (Hudáček, Mikler, Rohaľ, Lalkovič).

Z nich sú niektorí aj členovia reprezentácie do 21 rokov. Ešte však nevie odhadnúť, ako sa uchytia, uplatnia a či budú hrať.

Rovnako je nateraz neisté, aký bude osud skúsených košických borcov Hernandeza a Majoroša, ktorí sa majú zapojiť do prípravy.

„Taktiež nevieme, ako to bude s Biľom a kapitánom tímu Tomášom Eliašom z kmeňového prešovského kádra, keďže u oboch ich futbalové povinnosti kolidujú s programom futsalu.“

Na súpiske je nezvykle veľa hráčov – dovedna 25 jednotlivcov. „Ešte sa niektoré posty utriedia, vyčistia, postupne uvidíme, kde nás tlačí topánka.“

Je ale pozoruhodné, že k dispozícii je taký nezvykle vysoký počet adeptov, aspoň - napriek predpokladaným absenciám - nebude núdza o aktérov.

Viac tréningov v hale

Celok odštartoval prípravu 1. augusta, pričom využíval aj priestory v Sabinove, kde zohral tréningové zápasy.

„Teraz už budeme robiť nácvik činností viac v hale, lebo dosiaľ sme trénovali hlavne vonku.“

Uplynulý víkend boli Prešovčania na medzinárodnom turnaji v Krosne, kde vyhrali dva duely a nepochodili akurát vo finále s poľským prvoligistom z Gliwíc (2:3).

Do začiatku súťaže ešte je v pláne absolvovať nejaký duel, ale súperi sa zháňajú ťažko. Možno sa niečo podarí vybaviť s Košičanmi.

Iste futsalisti FK Slovanet mienia nadviazať na výsledky z minulej sezóny. Aké ambície bude mať mužstvo v elitných zápoleniach?

„Vynasnažíme sa, aby sme stále disponovali primeranou energiou, zápalom. Prvým cieľom je dostať sa do play–off a potom sa ukáže, na čo kvalitatívne máme,“ naznačil smerovanie Richard Bačo.

V každom prípade už to, že dostal angažmán, avizuje smelé zámery predstaviteľov klubu.

Tí hodlajú venovať viac pozornosti nielen prvému tímu, ale preferovať i výchovu vlastnej omladiny, aby bol prechod medzi seniorov plynulý a bezproblémový.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.