Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovskí futsalisti štartujú

Sportnet|Publikované 25. mar 2009 o 23:00

Po dlhej zimnej prestávke sa rozbehli prešovskí futsalisti do jarnej časti sezóny a začali zostra. Na programe boli semifinálové zápasy ligového

pohára 3b Cup, aj dohrávka posledného jesenného kola. Semifinálové dvojice boli tohto roku viac než netradičné, keď do záverečnej fázy pohára sa z tradičných účastníkov prebojoval iba MFC Tatra Temex. Tomu sa do cesty postavila Hesta, najväčšie prekvapenie pohára, druhú dvojicu tvorili Jedáleň Mirka a Franka Tour.

PREŠOV. Jednoznačným favoritom 3b Cupu je MFC Tatra Temex, aktuálne druhý tím hlavnej súťaže, niekoľkonásobný držiteľ tejto trofeje. Už len to, že jeho súper Hesta je až na deviatom mieste, je veľavravný.

Jednoznačný favorit

Heste sa však v pohári darí, veď vyradila Gaad Čaplin Pub, ktorý tak neslávne skončil jesenné vystúpenia. Temex chcel zápas rozhodnúť čo najskôr, lenže Hesta pozorne bránila a smerom dopredu ju to vôbec neťahalo. Vysoký favorit viedol "iba" 1:0 a postupovú istotu potvrdil až v záverečnej desaťminútovke, keď pridal ešte dva góly. Oveľa vyrovnanejší duel sa odohral medzi Jedálňou Mirka a Franka Tour. Druhý z menovaných celkov odohral nešťastný zápas, dlho siahal po svojom životnom úspechu - postupu do finále, prakticky celý čas viedol, ale nakoniec sa tešila Jedáleň Mirka. Opätovne rozhodla posledná desaťminútovka, keď Jedáleň posilnená o svojich hráčov z regionálnej súťaže vyrovnala, pridala ešte tri góly a zvíťazila 9:6. Pre Franka Tour to nebol koniec víkendu, pretože na druhý deň sa postavila v dohrávke proti Gaad Čaplin Pubu. V stretnutí, kde sa hralo kvalitne hlavne v prvom polčase, sa presadil favorit. Gaad Čaplin Pub z množstva šancí premenil tri. Franka Tour nezaostávala v ofenzíve, vypracovala si tiež množstvo príležitostí, ale skórovala iba raz. V druhom polčase už gól nepadol a z víťazstva 3:1 mal veľkú radosť Gaad Čaplin Pub, ktorý prerušil neúspešnú sériu z jesene.

Finálový program

Finále 3b Cupu, Sobota: 8.00 h o tretie miesto: Franka Tour - Hesta (P), 9.45 h o prvé miesto: MFC Tatra Temex - Jedáleň Mirka (P). Nedeľa, 10.00 h dohrávka jesennej časti: FC Šidlovec - Hesta (P).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.