Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prešovskí futbalisti si zmerajú sily s Myjavou

Rozlúčka. Aby bola úspešná, to si želá aj Michal Krajník (vľavo). (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 29. nov 2012 o 23:00

Účastníkom Corgoň ligy zostáva odohrať záverečné tohtoročné 19. kolo.

Prestávka v najvyššej futbalovej súťaži je na dosah. Účastníkom Corgoň ligy zostáva odohrať záverečné tohtoročné 19. kolo a potom sa už fanúšikovia budú musieť zmieriť s tým, že tri mesiace si nezatlieskajú, nepovzbudia, nepošomrú.

PREŠOV. Tatran Prešov finiš absolvuje na svojom ihrisku, uplynulú sobotu zaknihoval po dlhej pauze víťazstvo nad Banskou Bystricou a tento sumár by rád zopakoval aj zajtra o 14.30 h v meraní síl s Myjavou. Po boľačkách, ktoré si spôsobili zeleno–bieli v predošlom období, by ďalšia náplasť prišla naozaj vhod.

Priaznivci veria, že hostitelia dokážu nadviazať na oduševnenie, s akým vyrukovali naposledy.

Futbal je vo svojej podstate jednoduchý a predsa ponúka množstvo odchýlok, zaujímavých okamihov. Pokiaľ ale chýba to podstatné – vedieť a chcieť – všetko ostatné vyjde navnivoč.

Pripomíname to preto, lebo ešte v čase, keď sa naposledy Prešovčania stretli s nováčikom elitných zápolení na jeho štadióniku, bolo to s herným prejavom všelijaké, len nie dobré. Aj preto entuziazmus v myjavských radoch triumfoval 2:0 (bol to prvý víťazný duel hostiteľov v ročníku), hoci k súperovi cestovali naši optimisticky naladení a povzbudení predošlou remízou pod Urpínom.

Po vystúpení bolo vnútri šarišskej partie dusno, padli i tvrdšie slová.

“Ten zápas nám naozaj nevyšiel, ale takých bolo v jeseni viac,“ zaspomínal na nezdar Michal Krajník, pričom na margo kvality súpera uviedol, že nemá vo svojom strede žiadne hviezdy, skôr pracantov a šikovných borcov.

V ostatnom čase sa mu prestalo dariť doma, prehral naposledy so Senicou, predtým so Slovanom, takže chce straty dohnať vonku. Z vystúpení na cudzích ihriskách nazbieral dosiaľ 11 bodov, patrí medzi najlepších v lige, a preto pre Tatran to nebude jednoduché.

Ak však pomýšľa seriózne na definitívne odohnanie krízy, nemal by zaváhať. V tom prípade by mohol preskočiť v tabuľke práve nastávajúceho rivala a prípadne i B. Bystricu. To by čiastočne napravilo dojem z doterajšieho priebehu súťaže.

Obmenený tréningový mikrocyklus

Minulý týždeň sa udiali zásadné zmeny v realizačnom tíme Tatrana. Že už bolo načase, ukázalo sa práve v dueli s vojakmi. Ani výhra ale nezatienila pretrvávajúce slabiny.

„Mienime znovu hrať s oduševnením, nadviazať na ostatný výkon a vyvarovať sa zaváhaní, ktoré sa vyskytli. Predpokladáme, že to bude znovu o bojovnosti, lebo terén už neumožňuje veľa krásy. Srdce musíme mať na správnom mieste,“ poznamenal prešovský stopér a k tomu, či sa atmosféra trošku uvoľnila po odchode Červenkova z lavičky, diplomaticky odpovedal, že pohoda je vždy iná, pokiaľ sú úspešné výsledky.

„V uplynulých dňoch sa nám oveľa ľahšie dýchalo než predtým, keď sme nevedeli dlho vyhrať. Nástupom Ladislava Totkoviča a Mareka Fabuľu sa obmenil aj tréningový proces, niektoré veci v príprave dostávajú viac priestoru."

„Každý tréner má svoje špeciality, samozrejme, aj noví tréneri presadzujú iný týždenný mikrocyklus a venujeme sa častejšie novým veciam.“

Východniari by sa mali odkloniť od defenzívy, ale vždy je to podmienené taktikou, akú určí kouč.

M. Krajník sa ešte vrátil i k tomu, prečo naposledy po vedúcom góle sa hostitelia uchýlili k opatrnosti a stiahli sa.

„Začali sme veľmi zhurta, vysoko napádali a v takom tempe nie je možné vydržať celé stretnutie. Preto sme ubrali z plynu, to bol zámer. Lenže najlepšie je pridať druhý gól, aby rástlo nielen naše sebavedomie, ale aj súper vtedy necíti takú aktuálnu šancu na zdramatizovanie zápasu.“

Sobotňajší duel so Spartakom ukáže, ako vážne sú domáci stotožnení s túžbou vyniknúť. Naposledy to rukolapne naservírovali.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.