Prešovskí futbalisti nešťastne stratili dva body

Momentka zo zápasu. (Autor: huste.sk)
TASR|Publikované 20. apr 2018 o 17:37

Po prvom polčase na Nitrou vyhrávali, napokon iba remizovali.

POPRAD. V úvode prvého polčasu mali navrch hostia, no postupne prebrali taktovku Prešovčania, ktorí sa aj ujali vedenia.

Najprv sa však do dvoch nebezpečných šancí dostal Vestenický.

V 11. minúte sa dostal v pokutovom území k odrazenej lopte a Lukáč mal čo robiť, aby ju vytlačil.

Po štvrťhodine si súboj zopakovali, nitriansky útočník brankára prekonal, ale jeho hlavička skončila na brvne. V ďalších minútach sa o ataky starali domáci, no chýbala finálna prihrávka.

Po polhodine sa im podarilo otvoriť skóre, Micherda vypálil spoza šestnástky a jeho strelu tečoval Gatarič za Hroššov chrbát - 1:0.

V závere polčasu preveril nitrianskeho brankára z priameho kopu Leško.

Nešťastný teč

V druhom dejstve tempo hry upadlo, hralo sa najmä medzi šestnástkami a oba tímy predvádzali bojovný futbal.

V 75. minúte prišla prvá strela medzi tri žrde, keď po rohu hlavičkoval z malého vápna Hošek, ale Hroššo skryl loptu vo svojom náručí.

Prešovčania si strážili tesný náskok, súper chcel uchmatnúť aspoň jeden bod a nakoniec sa mu to aj podarilo.

V 85. minúte vystrelil z diaľky Vestenický a Dzúrik nešťastne tečoval strelu za vlastného brankára - 1:1.