Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Prešovskí basketbalisti vyhrali derby v Humennom

Nováčik druhej ligy z Prešova. (Autor: FB BK Prešovské kone Iskra Prešov)
Martin Belej|Publikované 20. nov 2017 o 15:49

Napriek výpadkom v zostave zvíťazili na palubovke súpera.

HUMENNE/PREŠOV. Druholigoví basketbalisti BK Prešovské kone Iskra Prešov odohrali počas víkendu zápas 6. kola v Humennom.

Pre pre chorobu a pracovné povinnosti chýbali až siedmi hráči zo zostavy: Boroň, Lašák, Kancír, Tebeľák, Pribula, Kačala a Brunari.

"Zápas v Humennom ukázal charakter a silu družstva. Všetci deviati, ktorí boli na zápase, odovzdali na ihrisku maximum a dokázali vydolovať víťazstvo nad veľmi bojovnými domácimi basketbalistami, ktorí niekoľkokrát v zápase dokázali otočiť vývoj stretnutia," hodnotil po zápase tréner prešovských basketbalistov Miloš Bizub.

Rozhodovalo sa až v závere

Prešovčania začali dobre, viedli 6:0, ale ich technické chyby dostali domácich na koňa, z čoho rezultovala výhra Humenného v 1. štvrtine.

V druhej časti bol zápas ako na hojdačke, Prešovčania si držali 6-bodový náskok, ktorý ale v závere stratili, napriek tomu viedli v polčase polčase 31:30.

"V šatni sme si povedali určité veci a dá sa povedať, že zabrali. V tretej štvrtine sme na palubovke jasne dominovali a po kolektívnom výkone išli do záverečnej fázy stretnutia s 10-bodovým náskokom za stavu 57:47 v náš prospech. V 4. štvrtine sme mali hluchú päťminútovku, a dovolili sme domácim otočiť skóre. v 37. minúte sme prehrávali 64:65. Po oddychovom čase sme ukázali charakter a v tomto fyzicky náročnom stretnutí sme dokázali znovu otočiť zápas vo svoj prospech," opísal M. Bizub.

Dramatický záver začal dôležitým košom veterán Prešovčanov Troliga, hostia sa zomkli a zápas doviedli do víťazného konca.

"Palec hore v tomto zápase dávam celému družstvu, ale jeden navyše ešte Marekovi Semanovi a Tomášovi Kiseľovi za extra výkony, ktoré predviedli," dodal tréner Prešovčanských koní.

Štatistika

1. BK Humenné - BK Prešovské kone Iskra Prešov 68:73 (16:15, 14:16, 17:26, 21:16)

Zostava a body hráčov Prešova: Žiak 6, Marušák 0, Šveda 8/1 trojka, Kiseľa 23/2 trojky, Seman 24 (Tomko 8/1 trojka, Troliga 2, Bizub 0, Eperieši 2 ).

Fauly: 20, Trestné hody: 31/20, Trojky: 7/4.

Súvisiace články