Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovskí basketbalisti pokorili lídra súťaže

Nováčik druhej ligy z Prešova. (Autor: FB BK Prešovské kone Iskra Prešov)
Martin Belej|Publikované 4. dec 2017 o 12:23

Dolnému Kubínu pripravili prvú prehru v súťaži.

PREŠOV. Basketbalisti BK Prešovské kone Iskra Prešov odohrali počas víkendu zápas 7. kola 2. basketbalovej ligy mužov Východ.

Nastúpili proti lídrovi súťaže z Dolného Kubína, ktorý v predchádzajúcich šiestich kolách ešte neprehral. Až prišiel do Prešova.

"Chlapi podali skvelý výkon, ukázali výbornú bojovnosť, schopnosť dodržať dohodnutú taktiku a zomkli sa v tej pravej chvíli. Súper nás na začiatku trošku zaskočil zónovou obranou, ktorú v polke druhej štvrtiny zmenil, čo sme dokázali využiť v osobných súbojoch. Zápas bol od začiatku až do konca plný bojovnosti z oboch strán. Celý čas sme sa ťahali o pár bodov, čo vidno aj vo výsledkoch štvrtín okrem tretej, ktorá bola zlomová v náš prospech a v poslednej, ktorú sme ustáli, pretože súper tlačil, zmenil opäť obranu na zónu a chcel si vybojovať víťazstvo, ale chlapi im to nedovolili," kometnoval tréner Prešovčanov Miloš Bizub.

"Vyzdvihnúť musím všetkých hráčov, ale aj prítomnosť Jara Bizuba a Martina Amana na lavičke, ktorý tiež pomohli usmerniť družstvo. Ale hlavne ukážkovú bojovnosť najmladšieho hráča Brunariho, ktorý všetkých chlapov nakopol."

Najbližší zápas odohrajú Prešovčania 16. decembra v Kežmarku.

Štatistika

BK Prešovské kone Iskra Prešov - BK Dolný Kubín 61:53 (16:15, 11:16, 21:9, 13:13)

Prešov: Boroň 10/1 trojka, Žiak 12/1, Tebeľák 2, Kiseľa 9/1, Šveda 8/2 (Tomko 5/1, Lašák 4, Seman 4, Eperieši 0, Brunari 7).

Fauly: 16, trestné hody: 19/7, trojky: 10/6.

Autor: Martin Belej

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.