Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovskí armwrestleri získali na majstrovstvách sveta štyri medaily

Peter Spusta získal na MS striebornú medailu. (Autor: gh)
Sportnet|Publikované 6. nov 2019 o 23:00

Na dosah mali aj najcennejší kov.

Armwrestleri AWK Prešov: fotogaléria

6.11.2019

PREŠOV. Na prelome októbra a novembra sa v rumunskej Konstanci konali majstrovstvá sveta v armwrestlingu, kde štartovalo viac ako 1200 športovcov z 54 krajín sveta.

Predstavili sa aj piati juniori a jeden masters pretekár z AWK Prešov.

Získali tri bronzové a jednu striebornú medailu.

Bronz brali tínedžerky

Prvý bronz získala len 15-ročná Soňa Scholtzová, ktorá sa predstavila v kategórii do 55 kg ľavou rukou.

V pravačke pre zranenie neštartovala.

Tréner o svojej zverenkyni povedal:

„Je to mladá, poctivá a perspektívna pretekárka, ktorá ak bude na sebe aj naďalej pracovať tak verím, že podobné výsledky môže dosahovať aj v 18-ke. Verím, že tento úspech bude pre ňu silná motivácia do ďalších tréningov.“

O ďalšie dve bronzové medaily sa pri svojej premiére na svetovom šampionáte postarala 19-ročná Kristína Bobovčáková v kategórii junioriek do 21 rokov a nad 80 kg.

Tréner Gabriel Harčarik: „Táto kategória patrila k najťažším na šampionáte a Kika si počínala suverénne. Pri lepšej konštelácii zápasov mohla byť aj druhá, ale aj dvakrát bronz je obrovský úspech. Teším sa, že po úspešných majstrovstvách Európy (získala jeden bronz), nezaspala na vavrínoch, ale práve naopak celé leto tvrdo trénovala a vybojovala svoje prvé medaily na majstrovstvách sveta. Verím, že o nej budeme ešte veľa počuť.“

Zabral, hoci bol suverénne najľahší

Peter Spusta získal prvý titul vicemajstra sveta v kategórii masters (nad 40 rokov) nad 100 kg, pričom bol jasne najľahší medailista.

Je to prvé striebro pre Slovensko v tejto kategórii, kde štartovalo viac ako 20 pretekárov.

„Nechýbalo veľa a mohli sme sa tešiť aj zo zlata. Petrovi som vo finále veril, ale proti bol taliansky pretekár, ktorý Petra vo finále po ťažkých zápasoch nakoniec dvakrát porazil. Je to škoda, ale verím, že aj motivácia pre Peťa do budúcna, lebo ako sám povedal, neprestane, kým nevyhrá titul. Ak sa mu podarí nabrať viac svalovej hmoty a ešte zosilnieť, tak už na budúcoročných ME na Balatone bude patriť k favoritom na zlato,“ tvrdí Harčarik.

Šampionát v Rumunsku bol historicky najpočetnejší, ale aj najkvalitnejší a členovia AWK Prešov si z neho odviezli historicky najviac medailí.

„Sme radi, že naši športovci sa nestratili a potvrdili, že z nášho klubu vychádzajú úspešní pretekári, ktorí robia dobré meno Slovensku. Okrem medailistov sa na majstrovstvách sveta predstavili aj ďalší perspektívni juniori. Peter Gurecka, Patrik Juhas, Pavol Horvát. Chlapci bojovali, ale v ťažkej konkurencii to na medailové priečky nestačilo,“ skonštatoval predseda klubu zo Šariša Gabriel Harčarik.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.