Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Prešovskí a košickí volejbalisti pomohli ľuďom postihnutým tragédiou

Derby rozhodli Košičania v tajbrejku. (Autor: Andrej Schlank)
Ján Jacoš|19. dec 2019 o 16:54

Východniarske derby zvládli po dráme hostia.

Volejbalová extraliga mužov: Prešov - Košice: fotogaléria

19.12.2019

PREŠOV. V dohrávanom zápase 13. kola extraligy volejbalistov prehral VK Mirad PU Prešov s VK KDS Šport Košice 2:3 (-22, 21, -22, 17, -10).

Derby sa malo hrať 6. decembra, pre obrovskú tragédiu v tento deň v Prešove bolo odložené.

Košičania zvládli aj tretí decembrový zápas v najvyššej súťaži, natiahli šnúru víťazstiev na štyri stretnutia a vyšvihli sa na druhé miesto.

Vstupné vo výške 482 eur, ktoré sa na zápase vyzbieralo, poukážu na transparentný účet mesta Prešov na rozdelenie pre ľudí postihnutých tragédiou.

Digaňa: Tretí set sme zahrali netakticky

Bolo to klasické východniarske derby, každý chvíľu ťahal pílku.

V zaujímavom a napínavom dueli tajbrejk lepšie zvládli Košičania a tešili sa z cenného víťazstva.

„Blahoželám súperovi k víťazstvu," poznamenal tréner Prešova Erik Digaňa a dodal:

„Máme svoje ciele, zlepšovať herné prvky. Výkon bol solídny, trochu to padlo v treťom sete, v ktorom sme niektoré veci chceli riešiť exhibične a zahrali sme ho netakticky. Máme mladých hráčov a je dobre, že si teraz niektoré veci vyskúšali a poučili sa. Nerád vyzdvihujem individuálne výkony. Sopko je na to permanentne zvyknutý. Pochválim aj Mikovčíka, ktorý je takým ohníčkom, ženie spoluhráčov dopredu. Máme na čom stavať, máme mladších hráčov, ktorí sa už dostávajú do určitej fazóny, už si na seba zvykajú. Verím, že do prvého kola play-off budeme dobre pripravení z kondičnej i technickej stránky a vrchol sezóny zvládneme."

Martin Sopko st., kapitán a líder Prešova v súboji dosiahol 24 bodov.

„Stretli sa dve vyrovnané družstvá, o výsledku rozhodovali detaily. Aj priebeh tohto zápasu ukázal, že extraliga je vyrovnaná. Niektoré situácie sme nezvládli z taktickej stránky, v rozhodujúcich momentoch Košice zahrali v útočnej fáze lepšie ako my. Nezložili sme dôležité lopty, Košičania áno a to rozhodlo," povedal Martin Sopko st.

Bol to pre nás test, vraví Vlkolinský

Tréner Košíc Richard Vlkolinský vyzdvihol aktuálnu formu Prešova.

„Myslím si, že posledné zápasy zahral Prešov veľmi dobre. Tým pádom to bol pre nás test a hlavne vonku a v hale. U nás je to dosť problém sa preorientovať a hrať vonku naozaj dobre a vo veľkých halách. Za toto víťazstvo som vďačný z dvoch pohľadov – na ihrisko sa dostali takmer všetci naši hráči a získali sme cenné body."

Martin Sopko ml. priznal, že víťazstvo Košíc sa nerodilo vôbec ľahko.

„Východniarske derby, aj tie s Prešovom, sú vyrovnané, rozhodujú v nich detaily. Potvrdilo sa to aj v stredu večer, uspeli sme v tajbrejku. Možno je v tom i šťastie, skúsenosti, dôležité je však to víťazstvo. Natrápili sme sa, tie sety, jeden za druhým, išli ako na hojdačke. Som rád, že sme to vyhrali. Kľúčové bolo to, že sme ubránili lídra Prešovčanov Martina Sopka st. To sa nám podarilo v tajbrejku a víťazstvo je naše."

Súvisiace články