Prešovské volejbalistky v Nitre prehrali aj vyhrali

Volejbalistky VK EPERIA Prešov, účastníčky extraligy. Zľava: Kerpčarová B., Vrabcová N., Bodnárová B., Jakábová V., Schniererová M., Povrazníková I., Obermanová P., Pitoňáková Z., Markarashvili G., Štieberová T., vpredu modrý dres: Nehilová S. (Autor: Matúš Vencúrik)
Sportnet|Publikované 20. nov 2017 o 23:00

Najprv neuspeli na pôde favorita, v ďalšom kole zvíťazili nad COP.

PREŠOV. Prešovské volejbalistky v desiatom kole extraligy žien cestovali do Nitry, kde si zmerali sily s tamojším klubom Volley project UKF.

Po troch víťazstvách v rade utrpeli prehru a v tabuľke klesli na piatu priečku.

Volley project UKF Nitra – VK EPERIA Prešov 3:0 (15 ,19 ,17)

Úvod prvého setu bol rozpačitý na obidvoch stranách a hráčky kopili veľa nevynútených chýb. Prešovčanky držali krok zo súperom len do stavu 5:5, keď vyrovnávala úspešným útokom Bodnárová.

Od tohto momentu prevzali žezlo do rúk domáce hráčky a vytvorili si pohodlný náskok. Nakoniec si bez väčších problémov poradili s Eperiou 25:15.

Do druhého setu vstúpili hráčky Prešova aktívne. Bodnárová zvládla úspešný útok, Prešovčanky viedli 4:2.

Aktívna hra robila UKF problémy, prešovské volejbalistky boli v tejto fáze lepšie. Družstvo zo Šariša ešte viedlo 8:7 po úspešnom bloku Schniererovej, ale pomaličky UKF preberala iniciatívu.

Hráčky Nitry po aktívnej hre a úspešnými loptami viedli 16:11. VK Eperia chcela ešte zdramatizovať druhý set, čo sa jej aj podarilo. Na 17:15 znižovala Bodnárová.

Domáca Nitra nechcela nechať nič na náhodu a piatimi loptami v rade si spravila pohodlný náskok. Nakoniec sa druhý set skončil víťazstvom domáceho tímu 25:19.

Úvod tretieho setu nevyšiel Prešovčankám podľa predstáv. Výborne hrajúce domáce hráčky si hneď na začiatku vytvorili päťbodový náskok, keď vyhrávali 5:0.

Prešovčanky síce bojovali, ale na úspešne naladený domáci tím to nestačilo. Keď na 14:6 upravovala úspešným útokom Poláčková, nikto už nepochyboval o celkovom víťazovi stretnutia.

František Bočkay: „V zápase sme museli opäť improvizovať so zostavou. Pre zranenia a choroby nám chýba viacero hráčok. V danej situácii v akej sa nachádzame sme v zápase vyťažili z minima maximum. UKF bola jednoznačne lepšia. Trápili sme sa na prihrávke a taktiež v obrane. Mali sme aj svetlejšie fázy, ale na lepší výsledok to nestačilo. Treba sa poučiť s negatívnych vecí. UKF vyhrala zaslúžene.“

COP Nitra – VK EPERIA Prešov 1:3 (-18 ,-23, 18, -23)

Zápas 11. kola extraligy žien ovplyvnilo množstvo nevynútených chýb domácich.

Úvod prvého setu bol vyrovnaný. Od stavu 7:5 prevzali iniciatívu Prešovčanky. Domáce začali kopiť chyby, súperky ich trestali a siedmimi loptami otočili vývoj setu.

Druhé dejstvo spĺňalo vysoké kritériá, nebyť trinástich nevynútených chýb domácich hráčok. Zlom nastal za stavu 23:17. Prešovčanky nátlakovou hrou zvrátili vývoj setu a ôsmimi loptami otočili nepriaznivý stav.

Do tretieho setu vstúpili lepšie hráčky Prešova, keď viedli 3:0 a 5:3. Hra sa pomaly vyrovnávala a domáce družstvo cítilo šancu na zdramatizovanie zápasu. Od stavu 16:17 Nitra piatimi loptami v rade otočila nepriaznivý stav na 21:17 a vedenie si už udržala.

Do štvrtého setu vstúpili domáce hráčky s cieľom získať v tomto zápase aspoň bod, čo sa im aj darilo. Vyhrávali 5:1 a 7:6. Neskôr už ale prehrávali 9:13. Do útoku zavelila Zimová a Nitra siedmimi loptami oživila nádej na dobrý výsledok. Dokonca vyhrávali 23:18, ale opakoval sa scenár druhého setu. Prešovčanky si tak vezú z Nitry tri body.

František Bočkay: „Mali sme len deň voľna, čo sa odzrkadlilo aj na našom výkone. Dnes som spokojný len s výsledkom. V zápase bolo množstvo chýb na oboch stranách. Súper sa nakoniec sám porazil svojimi chybami.“

1 . BVK BA 11 10 1 30:5 30
2. Slavia BA 11 9 2 29:8 28
3. UKF Nitra 11 9 2 27:10 25
4. Prešov 11 7 4 23:19 20
5. Kežmarok 11 7 4 23:19 19
6. Pezinok 11 4 7 18:24 15
7. Sp. N. Ves 11 3 8 15:25 10
8. UCM Trnava 11 2 9 12:30 7