Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovské vodné pólo zaznamenalo po rokoch výrazný úspech

Sportnet|Publikované 30. okt 2002 o 23:00

Prešov - Vodné pólo v metropole Šariša dosahovalo v minulosti množstvo dobrých výsledkov a tento šport patril ku najpopulárnejším v meste. V

ostatných rokoch sa však dostalo do ústrania pozornosti, na čom sa nepochybne podpísala aj absencia 50-metrového bazéna v Prešove.

Vodné pólo však nezaniklo, od roku 1996 nastúpilo pod hlavičkou Slávia PU Prešov na cestu výchovy talentovanej mládeže. Po piatich rokoch tvrdej práce sa dočkali Prešovčania aj prvého výraznejšieho úspechu. V nedávno vrcholiacej sezóne získali starší žiaci pod vedením trénera Petra Novosada bronzové medaily na majstrovstvách Slovenska. "Týchto dnes 14-, 15-ročných chlapcov sme vyberali ako jedenásťročných do prípravky a sme radi, že dosahujú kvalitné výsledky," rozhovoril sa P. Novosad, ktorý sa vo veľkej miere stará aj o chod klubu spolu s trénerskými kolegami Sabom, Kirňákom a Líškom. "S chlapcami sme absolvovali aj vďaka Mestskej správe služieb kvalitnú prípravu na letnom kúpalisku, na Šírave a turnajoch, kde sa nám darilo. Súťaž sa hrala vo dvoch skupinách, z tej východnej sme do záverečných bojov postúpili my s Košičanmi a nechali sme za sebou také bašty, akými sú Nováky a Vrútky. Finálová časť sa hrala od septembra na štyroch turnajoch, v konkurencii bratislavskej Slávie UK, Topoľčian a Košíc sme napokon obsadili tretie miesto, čo je pre nás veľký úspech a potvrdenie toho, že naša koncepčná práca má zmysel a prináša ovocie."

Odrazom kvality tímu je aj fakt, že štyria hráči - Seman, Čiernik, Kušnír a Turek - sa dostali do širšej reprezentácie Slovenska vo svojej kategórii. "Toto mužstvo má veľkú perspektívu, okrem štyroch hráčov, ktorí prechádzajú k mladšiemu dorastu, ostáva jadro pohromade. Poďakovanie za to, že sú tam, kde sú, patrí aj pánovi Davidovi Kapovi, Prešovskej univerzite a rodičom," prízvukoval P. Novosad.

V prešovskom klube sú momentálne štyri kolektívy - mladší a starší žiaci, mladší a straší dorastenci. Slávisti sa však netaja, že im postupne dorastá generácia, ktorá bude schopná prinavrátiť aj slávnu tradíciu mužského vodného póla.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.