Prešovské hádzanárky sú krok od senzácie. Chýba jedna výhra

Ilustračné foto (Autor: archív)
Martin Belej, TASR|Publikované 3. máj 2019 o 16:32

V semifinále vedú nad Šaľou 2:1.

PREŠOV. Prešovské hádzanárky sú už len jedno víťazstvo od senzačného postupu do finále národného play-off.

V piatkovom treťom stretnutí semifinálovej série porazili doma Šaľu a ujali sa vedenia 2:1 na zápasy.

Postup môžu Prešovčanky spečatiť už v sobotu, keď je od 16. hodiny v hale na Baštovej ulici na programe štvrtý duel série.

Priebeh zápasu

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu, hostky sa však ani raz nedostali do vedenia. Naopak, domáce od stavu 9:9 odskočili na 13:9 a získali základný náskok.

Šaliankam svitla nádej na prípadný obrat po 10 minútach druhého dejstva, keď Pócsíková znížila na 17:18.

Prešovčanky však o päť minút neskôr vyhrávali 25:20 a v 51. min zvýšili svoj náskok už na 28:21.

Pri streleckej chuti bola najmä Lívia Klučková, ktorá svojim bývalým spoluhráčkam nastrieľala dovedna 13 gólov.

Štatistika

ŠŠK Prešov – Slovan Duslo Šaľa 32:27 (16:13)

Stav série 2:1

Góly Prešova: Klučková 13/3, Šutranová 5, Popovcová a Ratvajská po 4, Ščerbáková 3, Poláková 2, Dvorščáková 1.

Najviac gólov Šale: N. Némethová 9/2, Pócsíková 6/3.

Pok. hody 4/3 – 8/8, vylúčené 6 - 2, rozhodovali Haščík a Sivák, 200 divákov.

Autor: Martin Belej, TASR