Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Prešovské hádzanárky odštartujú semifinále v Šali

Petr Šutran verí, že favorita aspoň raz prekvapia. (Autor: Jale)
Ján Leško|Publikované 26. apr 2019 o 00:02

Favoritom je súper, ale Šarišankám odhodlanie nechýba.

PREŠOV. Hádzanárky ŠŠK Prešov sa v slovenskom semifinále play-off stretnú s HK Slovan Duslo Šaľa.

V sérii hranej na tri výhry nastúpia v piatok a sobotu na palubovke súpera.

Tretie semifinále týchto súperov je na programe v domovskom stánku ŠŠK Prešov v ŠH Hotelovej akadémie na Baštovej 3. mája.

Nevraví len tak do vetra

„Niektoré naše hráčky, ktorým sa zdravotné ťažkosti či nejaké zranenia v MOL lige nevyhli, sa dávali priebežne do poriadku, pracovali v rámci možností aj individuálne. Inak náš tím neoddychoval, naopak dôkladne sa pripravoval na semifinále. Posledné domáce interligové stretnutie s Olomoucom sa našim dievčatám vydarilo. Tohto českého súpera sme v tejto sezóne zdolali prvý raz. Podotýkam, po veľmi dobrom výkone celého družstva. V podobnom výkonnostnom trende by sme radi pokračovali aj v národnom semifinále. Hoci je Šaľa favoritom, my sme odhodlaní súperovi túto rolu nielen sťažiť, ale trúfame si niektorý zo zápasov aj vyhrať,“ zastrájal sa pred odchodom do dejiska prvého semifinálového duelu prezident ŠŠK Prešov Peter Šutran.

„Nevravím to len tak do vetra, ale na základe výkonov družstva v závere MOL ligy, ktoré mali ozaj stúpajúci trend. Bolo to aj tým, že do kádra sa nám postupne vracali predtým zranené naše viaceré dôležité hráčky. Aspoň v závere sme mohli nastúpiť v takmer kompletnom zložení. Momentálne sme na tom, čo sa kádra týka, podstatne lepšie ako v dlhodobej časti interligy, preto do play-off kráčame s optimizmom a vierou, že v spomenutom trende bude náš tím pokračovať. Rolu šalianskeho favorita nespochybňujeme. My ale nemáme čo stratiť, preto do série nejdeme ustráchane. Silu súpera rešpektujeme, ale veríme, že naše družstvo je schopné spraviť v play-off dobré výsledky,“ dodal Šutran.

Súvisiace články