Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prešovské hádzanárky dosiahli tri výhry za sebou

Tatiana Šutranová patrí k oporám tímu prešovských hádzanárok. (Autor: Ján Leško)
Ján Leško|Publikované 9. apr 2018 o 22:00

Spoločná slovensko– česká MOL liga hádzanárok vrcholí.

PREŠOV. Spoločná slovensko– česká MOL ligy hádzanárok vrcholí. Do konca ostávajú dve kolá, po ktorých prídu na rad národné play-off súboje.

Zo slovenských tímov v kvartete najlepších majú účasť istú Michalovce, Šaľa, Prešov a zrejme tam budú aj Bánovce nad Bebravou.

V Česku sú istí Most, Slavia Praha a Most. O ďalšie dve miestenky sa ešte popasujú Poruba, Olomouc a Veselí nad Moravou.

V MOL lige tretie najlepšie Slovenky

Pozíciu tretieho najúspešnejšieho slovenského tímu v MOL lige zvýraznil v troch ostatných kolách ŠŠK Prešov.

Po prehre desať gólov doma so Šaľou sa už viezli na víťaznej vlne.

Postupne presvedčivo rozdielom jedenástich gólov vyhrali v Hodoníne, o pätnásť doma nad Trenčínom a o päť v Písku.

„V prvom rade to boli iní súperi, s ktorými sme hrali. Určite nie na úrovni Mosta, Poruby či Šale, s ktorými sme prehrali. Každé víťazstvo si ale vážime, každé má svoju hodnotu. Tie ostatné sú odrazom aj toho, že družstvo sa po dlhodobých zdravotných peripetiách už skonsolidovalo, znovu sa zohralo a hneď sa to prejavilo na hernej fazóne i výsledkoch samotných. Iste, nie je to stále ideálne, avšak už sa to priblížilo tomu, čím sme zaskočili aj favorizované kluby v úvode sezóny,“ tvrdil nám prezident ŠŠK Prešov Peter Šutran.

„Svojím spôsobom sme takýto vývoj tým, ako sa nám do zostavy vracali predtým zranené hráčky, v závere MOL ligy aj očakávali. Nuž a tie ostatné výhry boli jednoznačne kolektívnym dielom.“

V tabuľke chcú ešte o čosi vyššie

V Prešove ale ostatné úspechy vôbec nepreceňujú. „Isteže nie,“ podčiarkol P. Šutran.

„Do konca dlhodobej časti interligy ostávajú dve kolá. V nich nás čakajú znovu silnejší súperi. V nedeľu od 15. hodiny doma Veselí nad Moravou a na budúci týždeň vonku Michalovce. Pochopiteľne, na tieto zápasy a potom aj na národné play–off chceme byť čo najlepšie pripravení. Zaujímavý duel sa dá očakávať už túto nedeľu. Súdim tak preto, lebo Veselí súperí o účasť v českom play–off a ak by u nás prehralo, ich šance by výrazne klesli. My zase hráme o čo najlepšie konečné umiestnenie v končiacom ročníku MOL lige, preto vravím o zaujímavom a divácky iste atraktívnom našom najbližšom domácom stretnutí.“

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.