Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovské basketbalistky vyrovnali stav série

Sportnet|Publikované 26. mar 2013 o 23:00

Hráčky BK Eilat Prešov boli vo dvoch domácich štvrťfinálových zápasoch play–off úspešné len raz.

V prvej basketbalovej lige žien sa už začala nadstavbová časť.

PREŠOV. Najprv prehrali so Zvolenom 68:79, druhý duel vyhrali po predĺžení 76:72. Stav série je 1:1, pokračovanie na zvolenskej palubovke bude v dňoch 6. a 7. apríla.

Dobrý začiatok v prvom dueli bol len akýmsi náznakom. Domáce viedli po prvej štvrtine 20:16, no súper otočil a udržiaval si mierny náskok – 29:35, 50:55... Šarišanky napriek snahe a dobrému finišu už prehre nezabránili.

V druhom zápase boli Prešovčanky od začiatku vo vedení, avšak hostia 20 sekúnd trojkou vyrovnali na 64:64. V predĺžení platilo, kto dá prvý kôš, ten sa bude smiať aj na jeho konci. Najprv sa presadila Vojteková, po nej zvýšila náskok Stašová a východniarky si už zaslúžené víťazstvo nenechali ujsť.

BK Eilat PU Prešov - BK ZŠ Zvolen 68:79 (20:16, 9:19, 21:20, 18:24),

zostava a body BK Eilat: Stašová 21, P. Sukubová 18 (4 trojky), Vojteková 16, Nedorščíková 6, Maďarčíková 4 (1),Borovičková 3(1), J. Sukubová, Kenderová, Pivovarníková, Laníková.

BK Eilat PU Prešov - BK ZŠ Zvolen 76:72 pp (21:14, 12:11, 16:14, 15:25 – 12:8),

zostava a body BK Eilat: Stašová 19, P. Sukubová 16 (1), Vojteková 16 (1), Nedoroščíková 16 (2), Kenderová 7, Maďarčíková 2, J. Sukubová, Pivovarníková, Laníková, Borovičková.