Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Prešovské basketbalistky pri Dunaji žali, sabinovské len s polovičným úspechom

Sportnet|Publikované 8. okt 2002 o 00:00

Prešov/Sabinov V druhom druholigovom dvojkole cestovali prešovské i sabinovské basketbalistky za bratislavskými súpermi. Pri Dunaji zápolili

Šarišanky s rezervami prvoligového Slovana a Istrobanky Bratislava. Úspešnejšie si počínali Prešovčanky, ktoré obidva zápasy vyhrali, kým Sabinovčanky zdolali "len" béčko bratislavského Slovana.

Slovan Bratislava B BK PU Prešov 55:75 (28:39) za tím Prešovskej univerzity bodovali: Martinčoková 19, Smolejová 16, Adamová 14, Dobrovičová 9, Hegerová 6, Sukubová 5, Šalamunová a Sýkorová 2.

Istrobanka Bratislava B BK PU Prešov 84:91 (46:44) Martinčoková 34, Sýkorová 15, Adamová 14, Sukubová 9, Dobrovičová 7, Šalamunová 5, Smolejová 4, Hegerová 3.

"Rezervy prvoligových tímov tvoria ambiciózne partie. Hrajú v nich mladé juniorky doplnené o skúsenejšie, bojujúce o miestenku v prvoligovom kádri. Obidva zápasy boli vyrovnané. Ťažšie sa naše víťazstvo rodilo v druhom z nich. Trochu nám ešte škrípe súhra, ktorá verím, že so zvyšujúcim sa počtom zápasov bude stále lepšia. Zatiaľ dominuje u nás vyrovnanosť. V jednom zápase potiahne jedna, v druhom zase druhá hráčka. Nemusím sa teda spoliehať len na nejaké líderky, ale vlastne na celú hráčsku partiu," povedal na margo dvoch bratislavských vystúpení tréner BK PU Prešov Marián Vojčík.

Istrobanka Bratislava B BK Sabinov 104:86 (46:34) najviac bodov za hostí: Kerestešová 29, Dujčáková 22.

Slovan Bratislava B BK Sabinov 78:79 (40:31) Dujčáková 23, Kerestešová 20.

Trénera Sabinovčaniek Františka Tkáča, ako nám po návrate z Bratislavy prezradil, uspokojil predovšetkým kolektívny výkon jeho zverenkýň v oboch dueloch. "Domáce i rezervy hrali na moje gusto pritvrdo, no i polovičný úspech berieme," zvýraznil sabinovský basketbalový kormidelník.

Súvisiace články