Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prešovské basketbalistky budú sviatkovať na druhej priečke

Sportnet|Publikované 16. dec 2002 o 23:00

Prešov Dve výhry nad rezervami prvoligových bratislavských tímov zaknihovali basketbalistky Prešovskej univerzity Prešov. Na domácej palubovke sa v

tomto kalendárnom roku predstavili posledný raz a rozlúčky to boli dôstojné.

Sobota:

PU Prešov Istrobanka Bratislava B 88:84 (45:39)

Body víťaziek: Smolejová 22, Martinčoková 19, Sukubová 16, Šoltísová 11, Dobrovičová 9, Šalamúnová a Sýkorová 4, Dravecká 2, Hegerová 1.

PU Prešov Slovan Bratislava B 74:52 (34:29)

Body Prešova: Martinčoková 18, Smolejová 17, Šoltýsová 12, Dobrovičová 10, Adamová 5, Šalamúnová a Sýkorová 4, Dravecká 3, Sukubová 1.

"Neboli to v žiadnom prípade naše jednoznačné záležitosti," vraví na margo víkendových duelov tréner prešovských basketbalistiek Marián Vojčík. "Najmä stretnutie s béčkom Istrobanky bolo vyrovnané a dramatické. Problémy nám robila najmä bývalá reprezentantka Majchráková. Naše dievčatá však v závere súboja zachovali chladné hlavy a zvládli ho do víťaznej koncovky. Náš výkon trochu poznačili i študijné povinnosti našich hráčok. Tie sú predovšetkým študentkami, až na druhom mieste potom basketbalistkami. Družstvo však vie čo chce, ťahá za jeden koniec povrazu. Preto sa sním dobre pracuje a aj preto sme po dvanástich kolách v tabuľke druhej najvyššej basketbalovej súťaže na Slovensku na druhom mieste za vedúcim SCP Ružomberok B."

V druholigovej súťaži nasleduje prestávka. Po nej PU Prešov bude 12. januára 2003 hostiť v regionálnom derby basketbalistky Sabinova. V rámci prípravy sa v športovej hale Prešovskej univerzity uskutoční 4. 1. 2003 o 11. hodine medzinárodné basketbalové stretnutie žien PU Prešov Univerzita Ottawa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.