Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prešovská rezerva rozdrvila Spišiakov a vyhupla sa na čelo pelotónu

Sportnet|Publikované 5. nov 2006 o 23:00

V 15. kole III. futbalovej ligy zaujalo niekoľko momentov. Predovšetkým vysoké víťazstvo prešovského béčka nad Spišským Podhradím. Domáci nasúkali

súperovi osem gólov a vyšvihli sa na čelo tabuľky. To aj preto, lebo Sabinov utrpel prvú prehru v sezóne v Košiciach s Lokomotívou. V susedskom derby v Topoľanoch Brekov uhral bezgólovú remízu. Vonku remizoval aj Poprad, ktorý uhral bod v Žakarovciach. Zaujímavý priebeh mal duel v Kráľovskom Chlmci, kde hostitelia tesne zdolali Giraltovce. Doma sa nedarilo N. Myšli, ktorá prehrala 0:1 s V. Tatrami. Veľkošarišania zvrátili nepriaznivý stav v súboji s Krompachmi, keď do prestávky prehrávali jednogólovým rozdielom. Aj Bardejov v Barci sa ujal vedenia, ale napokon sa zápas skončil zmierlivo.

PROGRAM 16.KOLA

Sobota 11. novembra o 13.30 hod.: Topoľany - Sabinov v Strážskom, nedeľa 12. novembra o 10.30 hod.: Lok. Košice - Bardejov, Prešov B - Kr. Chlmec. o 13.30 hod.: Giraltovce - V. Tatry, N. Myšľa - Krompachy, V. Šariš - Poprad, Žakarovce - Brekov, Barca - Sp. Podhradie.

NAJLEPŠÍ STRELCI

(jb)

11 gólov: Lupták (Sabinov)

9 gólov: Pták (Sabinov)

8 gólov: Ma. Palguta (V.Tatry)

7 gólov: Kurinčák (Lok. Košice)

6 gólov: Tomko (Prešov B), Pitoňák (Poprad),Dlugoš (V. Šariš)

5 gólov: Kirňák (Barca), Pisárik (Bardejov), Molnár (Kr. Chlmec), Molnár (N. Myšľa), Čertík (Prešov B)

4 góly:Valkučák (Barca), Murinčák, Gaži (obaja Brekov),Uhrín, E. Partila (obaja Giraltovce), Kocsis (Lok. Košice), Brown ( Prešov B), Perecár (Sabinov), Buc (V. Tatry), Belej (Žakarovce)

3 góly: Vasiliak, Petráš, Krochta (všetci Bardejov), Durbák (Barca), Gossányi, Židzik (obaja Brekov), Digoň (Giraltovce), Kuriško (Krompachy), Gedeon (Lok. Košice), Capko, Kalmár ( obaja N. Myšľa), Kšenzakovič, Kočiš, Ondruš (všetci Poprad), Záhradník, Haničák, Jaworek (všetci Prešov B), Miščík, Juhás, Karaffa (všetci Sabinov), Kukoľ (Sp. Podhradie), Kiš, Firda (obaja Topoľany), Župa,Lazič (V. Šariš),

2 góly: Ocilka, Pipta (obaja Barca), Cenker, Soušek (obaja Bardejov), Chmúra, Timko (obaja Brekov), Košč, Biľ (obaja Krompachy), Dudáš, Berta, Illés,Geri, (všetci Kr. Chlmec), Škarbek (Lok. Košice), Korinek, Chitava (obaja N. Myšľa), Pazúr, Šimšaj, Dvorožňák (všetci Poprad), Eliaš, Cicman, Novák (všetci Prešov B), Žiga, Glevický, Kašper, Matfiak (všetci Sp. Podhradie), Kútny, Barbarič, Surmin (všetci Topoľany), Lazič (V. Šariš), Kakaščík, Kubanka, Maťaš (všetci V. Tatry), Hrobko, Švarc, Kruželák (všetci Žakarovce)

1 gól: Markovič,Milkovič, Hoščuk (obaja Barca), Luščák, Pelegrim, Didík, Švirk (všetci Bardejov), Košuda, Š. Tomčák, Bereš, R. Tomčák, Jabčanka (všetci Brekov), Pribiš, Biroš, Eliáš (všetci Giraltovce), Borisza ( Kr. Chlmec), Uličný, Lesňák, M. Ontko, Ľ. Ontko, Varga, Kurilla (všetci Krompachy), Dako, Jakab, Pončák,(všetci Lok.Košice), Kandráč, Bajus, Gorej( všetci N. Myšľa), Šamo, Volf, Katona, Baran, Zlatohlavý, Vrbovský, Krajnik, Macko, Guman, Pribula, (všetci Prešov B), Martaus,Gajan, Compeľ, P. Rams (všetci Poprad), Peregrin, Ižarik, Bašista (všetci Sabinov), Jančár, Komara, Mišenčík (všetci Sp. Podhradie), Marjov, Kandala (obaja Topoľany), Lipták, Potulák, Bandžuch (všetci V. Šariš), Budzák, Cehuľa, Profant (všetci V. Tatry), Vilčko, Toth, Hudák, (všetci Žakarovce).

Vlastný gól: Pončák (Lok. Košice), Markovič (Barca).

J. JACOŠ

Prešov - Rezerva 1. FC Tatran Prešov potvrdila úlohu favorita. Tatranci od začiatku zápasu udávali tempo hry a v celom stretnutí mali aj územnú prevahu. O jeho výsledku rozhodli už v úvodných minútach. V 6. min. otvoril gólový účet zápasu peknou strelou Katona, o dve minúty neskôr tiež krátkou technickou strelou dal druhý gól Prešova J. Novák. V závere prvej časti hry pridal ďalšie dva góly Brown. Svoju pozíciu Prešovčania potvrdili aj v druhom polčase. Hostia vynikli bojovnosťou, ale na lepšie disponovaných domácich to nemohlo stačiť. Sp. Podhradiu chýbali traja zranení hráči, v tomto stretnutí bol po zákroku T. Šimka zranený Jančár.

Góly: 42. a 45. Brown, 49. (z 11m) a 77. M. Baran, 6. Katona, 8. J. Novák, 64. Eliáš, 80. Čertík. ŽK: Čertík - Papcún. Pred 100 divákmi rozhodoval Koščo. PREŠOV B: Šefanovič - Miklas, Hrabač (46. M. Baran), Baka, T. Šimko - Haničák, Katona, J. Novák (64. Gombár), Čertík - Záhradník, Brown (46. Eliáš). SP. PODHRADIE: Jurčišin, Glevický, Barbuščák, Sedlačko, Mišenčík - Matfiak (87. Papcún), M. Komara, Jančár (38. Kašper), Ferenc - Žiga (78. Maliňák), Kukoľ.

Topoľany - Brekov 0:0

J. HORŇÁK

Topoľany - Domáci v derbyzačali lepšie, vytvorili si územnú prevahu, ktorá trvala celý prvý polčas. Avšak gól sa im vsietiť nepodarilo. Najbližšie k nemu mali najprv v 5. min. stretnutia, keď sa v pokutovom území pekne uvoľnil Csomos a keď už prenikal sám k brankárovi, bol zozadu stiahnutý jedným z obrancov hostí pričom jasnú penaltu pre domácich rozhodca neodpískal. Ten istý hráč sa ocitol v ďalšej šanci v 16. min. po centri Marjov - avšak zle zakončil. Do konca polčasu si už ani jedno mužstvo šancu nevypracovalo a hra sa pohybovala väčšinou v strede ihriska. Druhý polčas začali obidve mužstvá veľmi opatrne a pozorne s úmyslom neurobiť chybu a nedostať gól. Obrany obidvoch mužstiev prevyšovali útočníkov, preto sa nezrodila ani jedna čistá šanca. Väčšie nebezpečenstvo hrozilo iba po štandardných akciách a to u hostí v jednom prípade, keď hlavou minul Timko a u domácich v troch prípadoch, keď najbližšie ku gólu bola v 90. min. hlavička Kútneho, ktorú brankár Rodák len sledoval. V nadstavenom čase ešte došlo k nepekného správaniu sa obrancu Súkovského, ktorý udrel Csomosa, avšak na stave sa už nič nezmenilo.

ŽK: Barbarič, Stričko - Súkovský. Pred 300 divákmi rozhodoval Lengyel. TOPOĽANY: Komenda - Rebej (80. Horňák), Barbarič, Suslo (68. Kandala), Stričko - Kútny, Béreš, Marjov, Surmin - Csomos, Kiš (76. Jusko). BREKOV: Rodák - Košuda, Židzik (90. Hajduch), Gossányi (80. Svoboda), Súkovský - Chmura, R. Tomčák, Š. Tomčák, Timko - Gaži, Murinčák.

V. Šariš - Krompachy 3:1 (0:1)

P. HELDÁK

Veľký Šariš - Domáci z úvodného tlaku nedali, na ťažkom teréne sa potom hra vyrovnala. Hostia vedeli podržať loptu a v 20. min. z jedného z protiútokov sa ujali vedenia gólom Uličného hlavou. Domáci potom pritlačili súpera k jeho šestnástke, avšak čistú šancu si nedokázali pripraviť. V závere polčasu z tlaku domáci vyťažili dva trestné kopy, ktoré brankár hostí Štovka zneškodnil. V druhom polčase domáci vyvinuli veľký tlak a priebehu piatich minút otočili skóre zápasu, keď v 47. min. Lazič vyrovnal na 1:1 a v 50. min. Matej z pokutového kopu po faule na Dlugoša zvýšil na 2:1 pre domácich. Domáci potom nevyužili rad gólových príležitostí, až v 75 min. Dlugoš upravil na konečných 3:1. Hostia na ťažkom teréne v druhom polčase odišli fyzicky a domáci hrali prakticky na jednu bránu. Za bojovný výkon v druhom polčase si víťazstvo zaslúžili.

Góly: 47. Lazič, 50. Matej (11 m), 75. Dlugoš - 22. Uličný. ŽK: Macák, Suško, Čornanin - Kuriško. Pred 300 divákmi rozhodoval Barvirčák. V. ŠARIŠ: Bálint - Borza, Lukáč, Lazič (80. Farkaš), Poláček (55. Čornanin) - Aličkovič, Poturák (46. Bandžuch), Dlugoš, Matej - Suško. KROMPACHY: Štovka - Tomašov, Uličný, M. Košč, I. Košč -, Ontko M., Kuriško, Šmida, Kurilla - Biľ, Mazúr.

Barca - Bardejov 1:1 (1:1)

D. RÁC

Braca - Domáci v prvej štvrťhodine zápasu vyvinuli mohutný tlak na bránku hostí, ale gól nedali. Za zmienku stojí spomenúť 2. min., keď Kirňák zblízka trafil iba bočnú sieť. V 15. min. hostia sa prvý krát dostali pred bránku domácich a Krochta z ľavej strany krížnou strelou poslal hostí do vedenia. Po góle sa trochu hra vyrovnala a útoky sa striedali na obidvoch stranách. V 32. min. z ľavej strany Durbák zacentroval a Milkovič zblízka hlavou vyrovnal na 1:1. V 76. min. hostia mali veľkú šancu, ale gól nedali, nakoľko domáci brankár Galdun prízemnú strelu chytil. V 85. min. sa uvolnil Valkučák, ale zblízka vystrelil vedľa bránky hostí. Celkovo môžeme hodnotiť zápas ako vyrovnaný a remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku.

Góly: 42. Milkovič - 15. Krochta. ŽK: Kaššai - Carafec, Kočiš. Pred 100 divákmi rozhodoval Duplák. BARCA: Galdun - Kaššai, Markovič, Fecko, Milkovič (85. Hoščuk) - Valkučák, Durbák, Kirňák (65. Ocilka) - Kollár, Pipta. BARDEJOV: L. Molčan - Peregrim, Luščák, Virgala, Bodik - Didik, Carafec, Pisárik, Vasiliak - Krochta, Soušek (75. Kočiš).

Lok. Košice - Sabinov 1:0 (1:0)

V. WANTRUBA

Košice - V chladnom predpoludní na dobre pripravenom trávniku v Krásnej n/Hornádom sa predstavil líder súťaže Sabinov. Hráči domácej Lokomotívy otvorili zápas s elánom a do 20. min. boli lepším mužstvom a svoj dobrý výkon okorenili gólom v 6. min. po peknej individuálnej akcii Daka nekompromisne nedal šancu hosťujúcemu brankárovi Škarbek a bolo 1:0. Od 20. min. hostia vyrovnali hru a v 25. min. po rýchlom protiútoku nebezpečne ohrozili domácu bránu. V 30. min. po brejkovej akcii sa dostal do veľmi dobrej pozície domáci hráč Kurinčák, avšak vystrelil nepresne. V závere prvého polčasu mali dve dobré príležitosti na vyrovnanie hostia avšak nepremenili a predovšetkým hosťujúci hráč Pták, ktorý z piatich metrov netrafil odkrytú domácu bránu. Druhý polčas začalo aktívnejšie hosťujúce mužstvo, ktoré si vytvorilo miernu prevahu, ale do vážnejších šancí sa nedostali hráči ani jedného celku. Až v 75. min. nebezpečne vystrelil spoza šestnástky hosťujúci Juhász a v nasledujúcej minúte nepremenil azda najväčšiu príležitosť na vyrovnanie hosťujúci Karafa, keď z piatich metrov netrafil bránu. V závere stretnutia hostia zvýšili aktivitu, mali viac hry, ale aj vďaka bojovnosti domácich hráčov hostia neodvrátili prvú prehru v súťaži a tak zápas skončil 1:0 pre domáce mužstvo.

Gól: 6. Škarbek. ŽK: Dako, Gazda, Kováč - Karaffa, Bašista. Pred 250 divákmi rozhodoval Alexa. LOK. KOŠICE: Novák - Sokolský, Gazda (90. Bodnár), Pončák, Kovács - Kondžura, Štofík, Škarbek, Gedeon - Kurinčák, Dako. SABINOV: Vaško - Gajdoš, Peregrin (52. Perecár), Karaffa, Bašista - Darák, Miščík, Lupták, Andraščík - Juhász, Pták.

Kr. Chlmec - Giraltovce 3:2 (1:1)

J. KAZSMEROVÁ

Kráľovský Chlmec - Na zápase nastúpili domáci hráči s jasným útočným nasadením. Už v 8. min. vďaka Molnárovej skvelej strele, ktorou prerazil súperovu bránku sa tak zaslúžene ujali vedenia. Tento gól bol stimulom, ktorý tlačil domácich k ďalším strelám a útokom. V 17. min. po vynikajúcom centri domáceho Geriho v dobrej pozícii Illéš svoju gólovú šancu nepremenil. O pár minút na to Geri znova centroval, tentoraz však Molnárovu strelu uhasil brankár hostí Štefánik. Hosťom sa iba v 30. min. podarilo prvýkrát vážnejšie ohroziť domáceho brankára Tótha, ktorý po následných útokoch už nedokázal zabrániť gólu. Ten napokon v 31. min. vsietil Partila. Pred koncom prvého polčasu domáci nevyužili svoj rohový kop a do šatní sa tak museli odobrať s remízovým stavom. Druhý polčas však vďaka tomu začali ešte väčším odhodlaním. Už v 50. min. sa o zvrátenie stavu pokúšal Illéš, ktorý však spoza 16-tky napokon brankára hostí neprekonal. V 53. min. ale pokračovala skvelá akcia domácich a Geri sa konečne dočkal svojej šance, ktorú úspešne zavŕšil gólom. Súperi však vtedy doslova nabrali druhý dych a v 65. min. gólom Partilu znovu vybojovali remízový stav. Zápas sa tak dostal do nervózneho tempa a vtedy znovu prišiel čas na domáceho Molnára. Ten najprv v 70. min. neúspešne, ale o to s väčšou istotou v 71. min. zvýšil stav zápasu na 3:2. Tak sa konečne domáci dočkali zaslúženého víťazstva, ku ktorému prispelo nielen šťastie, ale v prvom rade ich bojovnosť a vzájomná súhra.

Góly: 8. a 71. Molnár, 53. A. Geri - 31. a 65. Partila. ŽK: Korfant, Boda, Berta, Molnár - Biroš, Uhrín, Mitaľ. Pred 200 divákmi rozhodoval Zubka. KR. CHLMEC: Tóth - Borisza (46. Ballók), Korfant, Geri, Popalia - Orosz, Illéš, Berta, Boda (76. P. Dako) - Dudáš, Molnár. GIRALTOVCE: Štefaník - Barta, Pribiš, Biroš (56. Hudák), Mitaľ - Filipák, Eliáš (59. Blaško), Galik, Partila - Digoň, Uhrín (75. Kiseľ).

Žakarovce - Poprad 1:1 (1:1)

D. PINDROCH

Žakarovce - Domáci nastúpili s veľkým odhodlaním stretnutie dotiahnuť do víťazného konca. Prvý strelecký pokus domácich na bránu hostí mal Garčár z pravej strany z 18 metrov, no brankár loptu chytil. Hostia v 8. min. zaútočili po pravej strane Pitoňákom, center pred bránu brankár vyrazil na roh. V 20. min. po priamom voľnom kope Švarcom brankár loptu zneškodnil. Hudák sa prekľučkoval pred šestnástku hostí v 30. min., ale strela tesne minula bránu. Po ľavej strane potiahol loptu v 36. min. Hudák, prihrával pred bránu Belejovi, ten čistú gólovú šancu nepremenil. V 38. min. Pitoňák cez stred ihriska prešiel z loptou až pred brankára a prekonal ho - 0:1. Belej prekvapil hlavičkou brankára hostí v 41. min. a vyrovnal stav stretnutia na 1:1. Domáci začali druhý polčas náporom. V 52. min. po peknej akcii Vilčka Belej hlavičkou tesne minul bránku. Hostia vyrovnali hru a v 59. min. Pitoňák vystrelil z dvadsiatich metrov, no brankár domácich vytlačil loptu na roh. V priebehu druhého polčasu sa útoky striedali na obidvoch stranách. Hostia na záver stretnutia kopali sériu rohových kopov, ale gól sa im nepodarilo streliť. Domáci svojou bojovnosťou si zaslúžili stretnutie vyhrať.

Góly: 41. Belej - 38. Pitoňák. ŽK: Rataj, Pazúr, Kubičko (hostia). Pred 150 divákmi rozhodoval Onofrej. ŽAKAROVCE: Prusák - Maršálek, Švarc, Macejko, Sewczuk - Hrobko, Vilčko, Hudák, Garčár (64. Kruželák) - Tóth (73. Schwarz), Belej (85. Šveda). POPRAD: Frank - Pazúr, Kubičko, Šimšaj, Polakovič - Rams (56. Ondruš), Bendík (46. Kšenzakovič), Kočiš, Pitoňák - Martaus, Rataj.

N. Myšľa - V. Tatry 0:1 (0:0)

P. STAŇO

Nižná Myšľa - Domáci nastúpili na stretnutie bez štyroch hráčov základnej zostavy, čo sa prejavilo aj na výsledku. Bojovali, ale nemali šťastie pri premieňaní ani jasných gólových šancí. Hostia mali pevnú defenzívu a rýchlymi brejkami sa snažili nahlodávať domácu obranu. Od začiatku stretnutia sa útoky striedali na oboch stranách. Zápas mal vyrovnaný priebeh. V 12. min. Korínek z diaľky natiahol brankára, ale lopta skončila mimo bránu. O minútu na to hosťujúci Kubánka v gólovej šanci loptu nohou nadvihol nad bránu. V 17. min. domáci Bálint sa prekľučkoval obranou hostí a zblízka trafil len ľavú tyč. Po prvej polhodine domáci Chitava sa pekne uvoľnil v šestnástke, ale prestrelil nad. Csatlos sa vyznamenal v 38. min., keď vyrazil strelu Martina Palgutu v gólovej šanci. V 55. min. Molnár obišiel troch hráčov súpera a prihral Demkovi, ktorý zle trafil loptu. Následne Surgent vo vyloženej šanci sa zamotal bez gólového efektu. Neskôr sa zastreľoval Korínek. Po rýchlom protiútoku hostia prečíslili domácu obranu a Maťaš prestrelil. Potom Csatlos zmaril šancu hostí. V 82. min. hostia podnikli rýchly protiútok a Martin Palguta prekonal domáceho brankára Csatlosa. Domáci sa naďalej snažili do konca stretnutia, bojovali ale gól sa im už nepodarilo vsietiť.

Gól: 82. Martin Palguta. ŽK: Köver - Buc, Martin Palguta, Kakaščík, Porochnavý. Pred 150 divákmi rozhodoval Kotrády. N. MYŠĽA: Csatlos - Köver, Demko (79. Kurta), Jurek, Kandráč - Chitava, Surgent, Harda, Korínek - Bálint, Molnár. V. TATRY: Vernarský - Šefc, Cehuľa, Buc (74. Porochnavý), Kostolník - Maťaš (90. Michal Palguta ), Martin Palguta , Kakaščík, Kubánka - Dulovič, Budzák.