Prešovská nádej na prekvapenie v Lige majstrov žila len prvý polčas

Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 25. sep 2016 o 17:11

Po zmene strán sa už presadil francúzsky favorit duelu.

MONTPELLIER, PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov si v úvodnom vystúpení v skupinovej fáze nového ročníka Ligy majstrov mužov 2016/2017 pripísali na konto prehru, keď v nedeľňajšom súboji 1. kola C-skupiny podľahli na palubovke tímu Montpellier HB 23:28 (14:14).

Prešovčania sú po úvodnom vystúpení na poslednom 6. mieste tabuľky.

Odpútať sa z neho budú môcť na budúcu sobotu 1. októbra, keď od 15.00 h privítajú vo svojej Tatran handball aréne macedónsky HC Metalurg Skopje.

Priebeh stretnutia

Prešovčania sa favorita nezľakli a sebavedomie do prvého polčasu získali v jeho úvode. Domáci sa do vedenia dostali až za stavu 6:5, ale Číp s Rábekom opäť otočili skóre v prospech Tatrana.

Prešovčania hrali koncentrovane a pohotovo reagovali na góly Montpellieru. V 20. minúte bol náskok domácich prvýkrát dvojgólový, keď na 10:8 upravil Bingo. Ani v tomto prípade sa hostia nenechali zaskočiť a po úspešných koncovkách Urbana a Rábeka bolo opäť vyrovnané - 10:10.

Do konca prvého polčasu sa domáci viackrát dostali do tesného náskoku, ale posledné slovo mal Hrstka, ktorý v 30. minúte upravil na 14:14.

V 34. minúte Prešovčan Peskov síce znížil na 16:15, ale potom nasledovala hluchá pasáž Tatrana. Aj zásluhou presilovej hry domáci zvýšili svoj náskok a výborne hrajúci Causse v 39. minúte zvýšil na 19:15.

Dominik Krok síce dvakrát znížil manko svojho tímu, ale francúzsky tím viedol v 42. minúte už o päť gólov - 22:17. V tejto fáze hry hráči Montpellieru dominovali, naopak, Prešovčanom sa nedarilo najmä v defenzíve a prechode do útoku.

Hostia už v záverečných minútach nedokázali zvrátiť nepriaznivé skóre. Náskok domácich v 58. minúte narástol na sedem gólov (28:21), ale konečnú podobu výsledku dali až dva góly Rábeka.

Štatistika

Výsledky - Liga majstrov mužov 2016/2017 - skupinová fáza:C-skupina (prví dvaja do play-off o účasť v osemfinále)  1. kolo

nedeľa:

Montpellier HB (Fr.) - Tatran Prešov (SR) 28:23 (14:14)

Najviac gólov za Montpellier: Kavtičnik 7, Causse a Bingo po5

Zostava a góly Tatrana:

Bražnyk, Čupryna - Rábek 6, M.Šárpataky, Hrstka 2, D. Krok 4, Sadovyj, L. Urban 3, Číp 2,Peskov 3, Vučko 1, Jankovič 1, Páleš 1, Carapkinpok. hody: 5/4 - 1/1, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Boniferta Oláh (obaja Maď.)