Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Prešovská juniorka mala ťažký rozbeh, no elegantný finiš

Pomáhal. Medzi hráčov áčka, ktorí sa objavovali v tíme rezervy, patril aj Miroslav Poliaček (vľavo). (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 13. dec 2012 o 00:00

Turbulentnejšie obdobie prežívali v jesennej časti nielen corgoňligisti Tatrana Prešov, ale i tím juniorov v III. futbalovej lige.

Turbulentnejšie obdobie prežívali v jesennej časti aktuálneho súťažného ročníka nielen corgoňligisti Tatrana Prešov, ale i tím juniorov účinkujúci v III. futbalovej lige. Kým u áčka problémy vyplávali na povrch v druhej časti zápolení, v prípade rezervy to bolo práve naopak. Súviselo to s mnohými nejasnosťami ťahajúcimi sa letným prípravným obdobím. Keď sa ale situácia vykryštalizovala, mladíci ukázali svoje zbrane a napokon zimujú na 8. priečke.

PREŠOV. Pozícia v strede pelotónu nie je najhoršia. A to i vzhľadom na to, že strata na viac celkov pred nimi je naozaj minimálna.

„Kolektív sa ťažšie rozbiehal, lebo nebolo jasné, či vôbec bude účinkovať a tomu zodpovedala i príprava, ktorá vlastne ani nebola. Tesne pred vstupom do súťaže sa dialo všetko narýchlo, niečo sa natrénovalo, odohrali sme dva prípravné zápasy. Preto konsolidácia výkonnosti a hľadanie hernej tváre trvala dlhšie. Súviselo to tiež s prepojením na prvý celok,“ poznamenal tréner Ladislav Totkovič, ktorý bol členom realizačného tímu pri áčku i junioroch.

Aj on rozdelil priebeh jesene na dve etapy. V prvej prebiehala stabilizácia, v druhej to už bolo vydarené obdobie a Prešovčania patrili medzi najúspešnejšie mužstvá.

Sprvoti bol značný pohyb hráčov, nevedelo sa, kto z áčka bude k dispozícii, neustála obmena znemožňovala nejaké dlhodobé plány. Dovedna sa vystriedalo v zápasoch až 39 jednotlivcov.

Neskôr už taká migrácia futbalistov nebola. Pritom v kmeňovom kádri bolo 10 hráčov a dvaja brankári. Nebyť spomínaných prekážok, iste by Šarišania figurovali podstatne vyššie v tabuľke.

Mladí si musia zvyknúť

V tomto celku sa prelínajú rôzne kategórie hráčov. Nielen vekové, ale i výkonnostné. Objavujú sa borci z dorastu i z áčka. Niektorí sú po zranení, s tréningovým výpadkom.

To všetko sťažuje zámery kormidelníkov. Lenže filozofia klubu je nastavená jednoznačne, práve v III. lige majú možnosť osvedčiť sa talenty a rozohrať sa corgoňligisti.

„Háčikom bolo, že nikdy sme nevedeli, koľko posíl bude k dispozícii. Okrem toho prechod z dorastu cez juniorov k seniorom je náročný, treba si zvykať na iné parametre futbalu. Hlavne silovejšie, bojovnejšie. So zverencami treba pracovať po každej stránke. Lenže je individuálne, kto a ako rýchlo sa adaptuje na podmienky súťaže.“

Aký bol zástoj áčkarov? Podľa L. Totkoviča viackrát pomohol Poliaček, Pribula, Boljevič, v zostave sa objavili i Adámik, Papaj, Kostadinov.

Tiež pričinením týchto borcov tím vyhral sedem duelov, len raz remizoval a sedemkrát prehral. Mrzí ale pasívne skóre 20:27.

Prierez jeseňou

  • Najlepšie zápasy: v Lučenci
  • Najhoršie zápasy: doma s MFK Košice B
  • Ťahúni tímu: P. Jacko, P. Leško, Poliaček, Pribula
  • Úroveň súťaže: Bola vyrovnaná. Mužstvá, čo neboli takticky a technicky na výške, stavili na agresivitu, bojovnosť. Nevyskytlo sa ani jedno mužstvo, o ktorom by sa dalo povedať, že je vyslovene slabé.
  • Ambície pred odvetou: Hlavným zámerom bude cez pauzu skonsolidovať káder čo do počtu hráčov a absolvovať kvalitnú zimnú prípravu. Celok naznačil kombinačné prednosti, viackrát ukázal, že mu nie je cudzí ľúbivý futbal. L. Totkovič preto verí, že pokiaľ sa súpiska stabilizuje, na jar budú juniori ešte výraznejší a bodovo úspešnejší.

zuk

Súvisiace články