Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešovská bilancia: Šesť zápasov, štyri červené

Sportnet|Publikované 22. aug 2011 o 22:00

Dozvuky po zápase v 6. kole Corgoň ligy medzi domácim 1. FC Tatran Prešov a hráčmi MFK Ružomberok sa točili vôkol dvoch vecí.

PREŠOV. Prvou z nich bol heroický výkon ôsmich hráčov zeleno-bielych v poli a brankára Ďiviša, ktorí ustrážili desiatich nemohúcich futbalistov Ružomberka. Tí v početnej prevahe o dvoch hráčov až na jednu strelu P. Masla boli neškodní a zaumienili si, že z Prešova stačí bod.

Viac-menej v sobotu večer zaujal pozornosť výkon rozhodcov, ktorí viacerými spornými situáciami zdvihli krvný tlak do abnormálnych výšin skvelým prešovským fanúšikom a realizačnému tímu domácich.

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov sú po 6. kole najvylučovanejším tímom v Corgoň lige. Dovedna v šiestich zápasoch nazbierali štyri červené karty.

V domácom zápase s Ružomberkom dokonca dve. V prvom polčase opustil ihrisko stopér M. Piter-Bučko a v úvode druhého ho nasledoval jeho kolega z obrannej rady D. Čep.

Prvá červená – M. Piter-Bučko

Prvé červenanie nastalo po súboji domáceho M. Pitera-Bučka a Krbečeka. Rozhodca bez váhania ukázal Piterovi-Bučkovi v 23. min. červenú kartu.

„V tomto momente rozhodca veľa možností nemal. Ja som prakticky netrafil loptu a ani nohy súpera. On spadol, rozhodca to posúdil tak, ako to posúdil, dal mi červenú. Je to moja chyba, nemal som to riešiť sklzom,“ dodal po zápase nešťastný Piter-Bučko.

Druhá červená – D. Čep

Rozhodca vytiahol druhú červenú kartu po trochu spornej situácii. Takýchto súbojov, ktoré predviedli v rohu ihriska Čep a Masaryk, býva medzi futbalistami dosť.

Hlavný arbiter na naliehanie čiarového sa však namiesto upozornenia rozhodol obom hráčom ukázať žlté karty. V prípade Čepa to bola druhá a ortieľ jasný – pod sprchy.

„Bol to klasický súboj, išli sme proti sebe s Masarykom, narazili sme na seba telami. Masaryk predviedol pád ako v Národnom divadle. Rozhodca mu to zhltol, pridal sa k tomu čiarový a červená karta bola na svete,“ povedal po zápase nahnevaný D. Čep.

Český obranca vyjadril nespokojnosť aj k svojej prvej žltej karte a tiež aj k spornému gólu. „Moja prvá žltá karta bolo tiež trochu divné rozhodnutie. V tomto súboji som predviedol čistý zákrok, kde som hráčovi vypichol loptu. Ich gól padol z ofsajdu. Nechápem, ako si to rozhodcovia nemohli nevšimnúť.“

Šesť zápasov, štyri červené

Zeleno-bieli dostali už v prebiehajúcom ročníku štyri červené karty. Disciplinárna komisia navyše zastavila po zápase v Trnave na jeden duel činnosť Krajníkovi kvôli údajne nepotrestanému zákroku, čo sa prakticky červenej karte rovná.

„Osobne si myslím, že tie karty, ktoré dostávame, sú veľmi nespravodlivé, navyše sú príliš prísne trestané. My chceme hrať agresívny a nátlakový futbal, ale rozhodcovia nám to neumožnia. Hru naopak kúskujú a brzdia,“ dodal stopér Tatrana D. Čep.Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.