Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovčanov v Skopje prijal veľvyslanec. Takých dlháňov ešte nehostil

Hádzanári na diplomatickej pôde. Veľvyslanec Martin Bezák rád pózoval so slovenským tímom. (Autor: Ján Leško)
Ján Leško|Publikované 28. nov 2016 o 23:00

Mužstvo na súperov ani v jednom prípade nestačilo.

SKOPJE. Podobne ako na nedávny zápas SEHA Gazprom ligy s RK Izvidač Ljubuški v Bosne a Hercegovine, aj na dôležité stretnutie Ligy majstrov s HC Metalurg Skopje v Macedónsku vycestovali hádzanári Prešova v dostatočnom časovom predstihu.

Dobre mienená snaha majiteľa klubu však, žiaľ, ani raz nepadla na úrodnú pôdu.

Mužstvo aj napriek dostatočnému času na odpočinok, zregenerovanie i na taktickú prípravu na súperov ani v jednom prípade neuspelo.

Druhý polčas rozhodol

Škoda najmä zápasu ôsmeho kola C skupiny Ligy majstrov na pôde Metalurgu Skopje. Tatran Prešov dobre rozohral prvý polčas, no v druhom už ťahal so súperom, ktorého v THA zdolal o päť gólov a napokon prehral o šesť. Prešovčania po tejto prehre klesli na poslednú priečku tabuľky C skupiny.

Sklamanie zavládlo v celej výprave prešovských hádzanárov. Ľútosť nad tým, že so svojimi krajanmi sa nemohol tešiť z úspechu prešovského tímu, neskrýval ani veľvyslanec Slovenskej republiky v Macedónsku Martin Bezák, ktorých deň pred stretnutím Tatrana s Metalurgom prijal na veľvyslanectve SR v Skopje.

„Čo sa dá robiť, je to šport, ktorého súčasťou bývajú aj prehry. Netreba preto vešať hlavy, ale ísť ďalej a usilovať o úspechy,“ vyriekol v hľadisku Boris Trajkovski Arena v Skopje M. Bezák.

Samotné prijatie na slovenskom veľvyslanectve sa nieslo v ozaj príjemnom a úprimnom duchu. Veľvyslanec v neformálnej debate priznal, že takých vysokých športovcov, keď stál napríklad vedľa Rábeka, Peskova, L. Urbana či Bražnyka ešte na slovenskom zastupiteľstve v Macedónsku nehostil.

Bezák mal o prešovských hádzanároch takmer detailné informácie, poznal hráčov, vedel o ich predošlých výsledkoch doma i na ihriskách súperov.

Na strane druhej, výprava Tatrana Prešov si považovala za veľkú poctu prijať pozvanie na slovenské zastupiteľstvo v Macedónsku, o zorganizovanie ktorého sa zaslúžil priateľ veľvyslanca i majiteľa Tatrana M. Benický.

Po skončení audiencie sa mužstvo prešovského Tatrana presunulo do športovej haly na tréning a majiteľ klubu slovenského hádzanárskeho šampióna i so svojimi hosťami šli na zápas do iného krásneho športového stánku, ktorý je domovským stánkom RK Vardar Skopje.

Macedónsky majster hral doma Ligu majstrov s bundesligovým Rhein-Neckar Löwen. A to bol úžasný zážitok.

Vardar doma napokon prehral. V úžasnej atmosfére, ktorú vytvorilo od prvej do poslednej sekundy publikum.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.