Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešovčanov čaká silná Žilina

Zlyhanie. V jarnej premiére Tatran v Košiciach nezabral, zvládne domáci reparát so Žilinou? (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 7. mar 2013 o 23:00

Nezvykle dolu sú momentálne futbalisti Žiliny v tabuľke Corgoň ligy. Siedme miesto dokumentuje isté problémy.

Nezvykle dolu sú momentálne futbalisti Žiliny v tabuľke Corgoň ligy. Siedme miesto dokumentuje isté problémy, ale to neznamená, že celok spod Dubňa nemá naďalej svoju kvalitu. A to napriek tomu, že v prvom jarnom vystúpení zlyhal a dokonca doma a navyše s Banskou Bystricou. Z toho pohľadu bude mať nastávajúce súperenie s týmto rivalom v Prešove (Tatran je deviaty) v rámci 21. kola najvyššej súťaže zajtra o 14.30 h špecifický náboj.

PREŠOV. Určite by na štadión divákov mohlo prilákať tiež to, že v domácom drese už pôsobia donedávna ešte Žilinčania Novák s Gergelom a naopak, farby súpera háji zase exPrešovčan Guba.

Obaja konkurenti uplynulý víkend prehrali. Preto obaja mienia zvládnuť reparát. Podstatné ale bude, kto ako bude hospodáriť so svojimi schopnosťami a silami.

Zelenobieli očakávali, že vo východoslovenskom derby na košickom ihrisku čosi uhrajú a prelomia nepriaznivú bilanciu z predošlých vzájomných stretnutí. Vyfasovali však trojku a domov odchádzali pokorení.

Navyše aj herne veľa toho nepredviedli a príliš domácu svätyňu neohrozili. Čiastočným vysvetlením môže byť i to, že zostava nebola celkom kompletná a okrem toho na poslednú chvíľu pribudli na súpisku novici – kanonier Novák s Gergelom.

V sobotu by zostava mala vyzerať inak, hoci asistent trénera Tatrana Marek Fabuľa bol trošku tajnostkársky.

„Predpokladáme, že posily dostanú priestor, ale aký, o tom je predčasné hovoriť. Pravdaže, tí, čo stáli pre karty – Diviš s Petrášom – by nemali chýbať v základnej zostave. Celkovo všetci ostatní s výnimkou Kroba sú v poriadku, hoci s individuálnym tréningom začal už i Honzo.“

Fabuľa tiež dodal: „Na najbližší súboj sa mienime maximálne koncentrovať, aby sme odčinili sklamanie z Košíc, kde sme si to predstavovali inak. Chceme odčiniť prehru a poučiť sa z chýb, ktoré sme naposledy urobili. Veríme, že tentoraz nám vyjde to, čo vtedy nie.“

Ukáže sa, ako to je s útlmom

V Čermeli bol na hrote iba Marcin, možno Prešovčania vyrukujú proti Žilinčanom s ofenzívnejším poňatím, hoci M. Fabuľa sa bráni nejakému škatuľkovaniu.

„Je to akademická debata, či je lepšie, aby bol jeden alebo dvaja útočníci. Pokiaľ sa vyhrá a je iba jediný hrotový hráč, tak je dobre. Pokiaľ ale tím neobstojí, nastane dilema, či taktický variant s dvoma útočníkmi bol vhodný. V každom prípade hodláme postaviť mužstvo tak, aby sme bodovali. Máme si z čoho vyberať, pôjde len o to, aby sme sa správne rozhodli pre najúčinnejšiu zostavu.“

V jeseni Šarišania v Žiline nepochodili a podľahli hostiteľom rozdielom triedy (0:3). Môže byť momentálny stav v tábore rivala výhodou pre Tatran?

„Ťažko sa na to odpovedá, lebo každý tím má svoje ťažkosti, starosti a ani my nie sme výnimkou. V každom prípade obaja sme si vstup do tohtoročných zápolení predstavovali inak. Lenže teoretizovať o tom, či sú hostia v útlme, je zbytočné, aj oni môžu to isté hovoriť o nás.“

Pravda je i taká, že úvodné vystúpenia sú stále nevyspytateľné, neraz zanechajú výkony tímov rozpačité dojmy a tréneri sú bezradní, lebo nevedia, čo môžu od zverencov po dlhej zimnej príprave očakávať.

„Hoci príprava smeruje vždy k tomu, aby hra bola úspešná, predsa to nie vždy vypáli presne podľa želania,“ dodal Marek Fabuľa.

Pridupľoval, že v každom prípade mužstvo chce presvedčiť divákov, že je na správnej ceste za výsledkami. Uvidíme, akou prekážkou bude terén, ktorý je „primeraný momentálnemu ročnému obdobiu a aktuálnej klíme“.

Corgoňligisti sa spoliehajú na to, že napriek prehre uplynulú sobotu fanúšikov príde na štadión dosť na to, aby vytvorili pravú futbalovú kulisu.

„Pravdaže, budeme sa chcieť priaznivcom odvďačiť i primeranou hrou a výsledkom. Tomu podriadime všetko. Pôjde i o to, aby sme fanúšika pozitívne naladili na ďalší priebeh odvety a aby futbal v našom podaní nebol na pokrikovanie, ale povzbudzovanie.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.