Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prešovčanky v premiére pokazili záver

Sportnet|Publikované 8. sep 2002 o 22:00

HK Prešov - HK Sokol Gábor Bánovce 24:25 (12:14)Prešov - Otváracími stretnutiami prvého kola začal i prvá liga hádzanárok. Prešovské hostili na

HK Prešov - HK Sokol Gábor Bánovce 24:25 (12:14)

Prešov - Otváracími stretnutiami prvého kola začal i prvá liga hádzanárok. Prešovské hostili na domácej palubovke favorizované Bánovce, na čele s nestarnúcou bývalou reprezentantkou Tomašovičovou. Mladý tím trénera Petra Kakaščíka sa však zvučnejšieho mena nezľakol. Už v prvom polčase domáce hádzanárky viedli aj o tri góly, pričom mnohé protiútoky nezakončovali úspešne a na druhej strane lacno inkasovali. Zápas gradoval v samom závere. Prešovčanky ešte päť minút pred koncom viedli o tri góly (23:20). Skúsené Bánovčanky však za dve minúty bleskurýchlo šnúrou štyroch gólov v rade strhli víťazstvo na svoju stranu. Posledný strelili 31 sekúnd pred záverečným gongom a gól Novickej na opačnom konci výsledok už len "prikrášlil".

"Dievčatá sa vypli v zápase so silným súperom k dobrému výkonu. Vari len smola v koncovke rozhodla o tom, že sme nezískali ani bod," povedal na margo prvého prvoligového vystúpenia v novej sezóne tréner P. Kakaščík.

Zostava a góly Prešova: Paľová, Z. Bernátová - Mydlová 1/1, Sabolová, Pasierbová, Gallová, Rapačová 2, Uhľarová, Bačová 8, Pribišová 5, Novická 5/2, Minarčíková 1, Priščáková 2. Pred 250 divákmi rozhodovali Dragula a Gedeon. Pokutové hody: 6/3 - 4/2. Vylúčené: 3 -3.

Dalšie výsledky: Čadca - Topoľčany 18:16 (10:9),Štart Bratislava - Zlatná 31:22 (16:11), Trenčín - Banská Bystrica 26:36 (11:16),Močenok - Púchov 19:17 (8:10).