Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Prešovčanky s prvým bodom, Lokomotíva uspela v šlágri

Ilustračné. (Autor: archív)
Rudolf Rondzik|Publikované 25. okt 2017 o 00:00

Futbalistky z východu Slovenska majú za sebou ďalšie zápasy.

KOŠICE. Reprezentačnú prestávku využili prvoligové futbalistky Prešova na domácu dohrávku s ďalším nováčikom Ružomberok.

Zaknihovali v nej prvý bod v najvyššej súťaži po gólovej prestrelke aj zásluhou Laury Žemberyovej, ktorá napla súperovu sieť dvakrát.

Lokomotíva úspešná v šlágri

V 2. najvyššej súťaži futbalistiek v skupine C mali v Košiciach možnosť sledovať duel prvých dvoch tímov kvalifikácie.

Domáca Lokomotíva si v šlágri nenechala ujsť možnosť upevniť si vedúcu pozíciu v tabuľke a zdolal FK Poprad pomerne jednoznačne 3:0.

Tréner Popradu Slavomír Šoltýs: „O výsledku rozhodla prakticky 6. minúta. V nej sme po fatálnej chybe brankárky Pajonkovej prišli o možnosť pomýšľať na bodový zápis. Zlý odhad situácie, jej faul na prenikajúcu Wienerovú v gólovej šanci tesne pred pokutovým územím jej vyniesol červenú kartu a z následného priameho kopu perfektne trafila Baníková. A keď tá istá hráčka o pár minút neskôr napla sieť znovu, bolo rozhodnuté. Moje dievčatá sa síce po tomto šoku pomerne rýchlo otriasli a zohrali minimálne vyrovnanú partiu, no v oslabení náskok súpera nedokázali zrovnať. I tak im však patrí vďaka.”

Tréner Lokomotívy Vladimír Chovaník: „Myslím, že o oprávnenosti vylúčenia nebolo pochýb a presné strely našej kapitánky nás mali posadiť na koňa. Z nepochopiteľných dôvodov však prišlo u niektorých hráčok k uspokojeniu a oslabený súper nám podkuroval. Vykúpením bol pre nás až poisťovací gól Wienerovej pred záverečnou štvrťhodinovkou. Napriek všetkému si víťazstvo nad silným protivníkom vážime.”

Výsledky

1. liga: Prešov – Ružomberok 3:3 (2:2), Žemberyová 2, Lackovičová.

2. liga: Lokomotíva Košice – Poprad 3:0 (2:0), Baníková 2, Wienerová. Sp. N. Ves – L. Mikuláš 5:1 (2:1), Harnuboglu 2, Krempašská, Boguská a vlastný Štefaníková.

Súvisiace články