Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Prešovčanky 'prefackali' Sláviu UPJŠ, Šačiankám neprial rozhodca

Sportnet|Publikované 4. nov 2002 o 23:00

Košice - V prvej volejbalovej lige žien sa košickým kolektívom príliš nedarilo.Šĺager kola sa hral jednoznačne na prešovskej palubovke, kde v

Košice - V prvej volejbalovej lige žien sa košickým kolektívom príliš nedarilo.

Šĺager kola sa hral jednoznačne na prešovskej palubovke, kde v tabuľke prvé domáce ŠKP nastúpilo proti druhej Slávii UPJŠ Košice. Košičanky však v súboji doposiaľ neporazených tímov veľa vody nenamútili. "Hrali sme nekoncentrovane, bez nasadenia a nedokázali sme súpera dostať pod tlak. My sme sa na každý bod museli veľmi nadrieť, kým súperky ich dosahovali v pohode a hladko zvíťazili. V našom tíme absentoval bojovný duch, ale prehrali sme pre viacero faktorov. Opäť nám neprišla bez vysvetlenia nahrávačka Švihlová, čo považujem z jej strany za podraz. Keďže Oroszová je momentálne v zahraničí, takže sme zostali bez nahrávačky. Na tento post sme presunuli Adamyovú, nebolo to z jej strany zlé, ale už som ju tým pádom nemohol využiť na smeči. Museli sme teda improvizovať a zliepať, takže som z toho sklamaný. Najmä z neúčasti nahrávačky," sklamaným hlasom nám povedal tréner UPJŠ lórant Lipan. Vzhľadom na postupové ambície možno hladké prehry slávistiek považovať za menšiu facku. Ich najväčšie konkurentky Prešovčanky im jasne naznačili, že také ľahké to s nimi mať rozhodne nebudú. "Máme problémy s formou, čo sa ukázalo aj v iných zápasoch, najmä v Liptovskom Hrádku."

Nováčik zo Šace síce vo Zvolene prvý zápas v tajbrejku dotiahli do úspešného konca, ale v odvete už neuhrali ani set. "V prvom zápase sme pokazili veľmi veľa podaní. V tajbrejku sme však spoločnými silami zabojovali a stretnutie doviedli do víťazného konca. Druhý zápas sa však nevyvíjala podľa našich predstáv. Nesústredili sme sa na hru, na príjme sme boli nekoncentrované. 'Pomohol' nám aj 'nestranný' rozhodca, ktorý rozhodoval veľmi zle," priblížila nám súboje vo Zvolene asistentka trénera Šace Martina Ponická. Šačianky chceli zvíťaziť dvakrát, takže v ich tábore zavládlo trošku sklamanie. "Určite, najmä z toho rozhodcu. Už v prvom zápase nám dal najavo, že tam nie sme príliš vítané."

Výsledky: ŠKP Prešov - Slávia UPJŠ Košice 3:1 a 3:0, Zvolen - VK Šaca 2:3 a 3:0.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.