Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prešovčanky domácemu publiku v závere zabrnkali na nervy...

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

HK Prešov - HK Zlatná na Ostrove 28:23 (17:13)Prešov - Šancu na účasť v prvej štvorici najlepších prvoligových hádzanárskych tímov ženy HK Prešov

HK Prešov - HK Zlatná na Ostrove 28:23 (17:13)

Prešov - Šancu na účasť v prvej štvorici najlepších prvoligových hádzanárskych tímov ženy HK Prešov premrhali tesnými prehrami už v prvej časti súťaže. V treťom kole prvoligovej odvety siedme v tabuľke Prešovčanky hostili v hale na Nábrežnej deviatu Zlatnú na Ostrove. Dôležitý súboj pre oboch súperov. Nakoniec úspešnejšie ho zvládli domáce a tak sa pevnejšie usadili v pokojnom strede tabuľky. Avšak, asi 150 divákom zverenkyne trénera P. Kakaščíka poriadne zabrnkali na nervy. Po opatrnom úvode šli do päťgólového vedenia, no úplne v tých fázach zlomeného súpera pokoriť nedokázali. Dokonca, po zmene strán to došlo až tak ďaleko, že Zlatná šla necelých desať minút pred koncom do vedenia. Dráma vyvrcholila a prešovské publikum tŕplo v obave o konečný výsledok. Prešovské hádzanárky ale v pravý čas v samom závere opäť zabrali a šnúrou dôležitých gólov napokon predsa len presvedčivo vyhrali, hoci mali už namále..."Sám si neviem vysvetliť náhle herné vzostupy, ktoré striedajú vzápätí podpriemerné pády. Takáto kolísavosť výkonov je však našim sprievodným znakom v doterajšom priebehu súťaže," poznamenal na margo "hojdačkového" vývoja skóre v závere tréner Prešovčaniek P. Kakaščík.

Zostava a góly Prešova: Z. Bernátová, Hajdučková Mydlová, Sabolová, Schvantnerová, Hrivňáková 2, Gállová, Šmičeková 5/4, Uhľarová, Bačová 6, Novická 5/1, Pribišová 4, Priščáková 5, Minarčíková 1. Pred 150 divákmi rozhodovali Čiljak a P. Šimko. Pokutové hody: 6/5 7/7. Vylúčené: 7 6.

Ďalšie výsledky: Púchov - Topoľčany 30:19 (14:7), Bánovce nad Bebravou - B. Bystrica 22:22 (11:11), Trenčín - Štart Bratislava 22:20 (11:7).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.