Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Prešovčanky čaká dôležitý zápas WHIL so Zlínom

Dušan Daniš. Jeho úlohou je doviesť prešovské hádzanárky do hry o národné medaily. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 8. apr 2016 o 00:00

Do skončenia spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok ostáva odohrať tri kolá.

Do skončenia spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) ostáva odohrať tri kolá. Bemaco Prešov má však pred sebou už len dva domáce zápasy. Zajtra so Zlínom a budúcu stredu s lídrom súťaže z Michaloviec.

PREŠOV. Potom už budú nasledovať národné play-off zápasy kvarteta najlepších v dlhodobej časti interligy. O miestenku v štvorici najlepších slovenských tímov hrá aj Bemaco Prešov.

Obaja bojujú o postup

Momentálne figurujú prešovské hádzanárky na desiatom mieste pred jedenástym ŠKP Bratislava, pred ktorým majú náskok štyroch bodov.

Bemaco hrá už len so Zlínom a Michalovcami, Bratislavčanky čakajú ešte zápasy v Moste, vo Veselí na Morave a v Partizánskom. Teoreticky sú teda k národnému play–off bližšie Prešovčanky.

„Na istotu potrebujeme ešte uhrať nejaký ten bodík,“ konštatoval pred domácim zápasom so Zlínom tréner Bemaca Prešov Dušan Daniš.

„Avšak aj náš súper na diaľku bojuje o miestenku v českom národnom play–off. Na Olomouc stráca zatiaľ jediný bod. Takže aj Moravanky hrajú stále o veľa. Bude to teda súboj na ostrie noža, ako sa zvykne vravieť. Do roly mierneho favorita je pasovaný Zlín, ktorý má v porovnaní s nami káder vyskladaný zo skúsenejších hráčok. Naším cieľom je nehľadieť to, ale sústrediť sa predovšetkým na vlastný výkon. Musím však podotknúť, že ten sa pravidelne odvíja od toho, ako nám v tom-ktorom zápase zaberú brankárky. Ak niektorá z nich vychytí svoj správny deň, v takom prípade naše šance na úspešný výsledok aj v stretnutí so Zlínom určite stúpnu.“

Otázniky v zostave Bemaca

Dušan Daniš informoval, že rátať nemôže s jednou z brankárok. Goboňová po viróze maróduje.

Na strane druhej sa do tréningového procesu zaradila po zranení uzdravená pivotka Gajdošová. Otáznik ale podľa trénera Bemaca Prešov visí nad juniorskou reprezentantkou, spojkou Vencurikovou.

Stretnutie dvadsiateho štvrtého kola WHIL Prešov – Zlín sa odohrá v Športovej hale Hotelovej akadémie na Baštovej ulici 9. apríla so začiatkom o 17.30 hodine.

Súvisiace články