Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešovčanka na šampionáte v Istanbule

Sportnet|Publikované 25. okt 2007 o 22:00

PREŠOV. Takmer tisícpäťsto pretekárov z osemdesiatich dvoch krajín štartovalo na majstrovstvách sveta dorastencov a juniorov v karate v tureckom

Istanbule. Vo výprave slovenského reprezentačného tímu bola aj Lucia Langošová.

Podľahla vicemajsterke Európy

Členka Športového klubu polície Prešov reprezentovala v kategórii starších dorasteniek do 57 kilogramov, v ktorej o medaily bojovalo tridsaťšesť súťažiacich. L. Langošová mala v prvom kole voľný žreb. V druhom narazila na Grékyňu L. Charalampiduovú, úradujúcu vicemajsterku Európy. V mimoriadne dramatickom dueli po štyridsiatich sekundách prehrávala slovenská reprezentantka 0:4. Bojovala však vytrvalo a zvrátila stav na 5:4. Záverečnú fázu zápasu zvládla však lepšie favoritka z Grécka, ktorá napokon zvíťazila o jediný bod. Keďže vicemajsterka následne podľahla Austrálčanke S. Yahirovej, podľa súťažného kľúča L. Langošová stratila šancu dostať sa do bojov o medaily.

Sestry sa opäť stretnú

Kým L. Langošová reprezentovala na MS v Turecku, jej sestra Júlia súťažila na 22.ročníku Popradského pohára mládeže. V kumite starších dorasteniek do 55 kilogramov vybojovala prvenstvo. Sestry Lucia a Júlia Langošové sa opäť stretnú v jednom družstve. Obe budú na budúci týždeň reprezentovať ŠKP Prešov na majstrovstvách VUKABU v Košiciach.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.