Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prešovčania začnú boj o piate miesto až po sviatkoch

Prešovskí volejbalisti (v bielo-čiernej kombinácii). Už zajtrajším duelom proti Nitre sa im začne boj o vytúžené piate miesto. (Autor: orim)
Sportnet|Publikované 4. apr 2012 o 22:00

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov sa po vyradení hráčov z Trenčína prebojovali do bojov o konečné piate miesto v extralige volejbalistov.

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov sa po vyradení hráčov z Trenčína prebojovali do záverečných bojov o konečné piate miesto v extralige volejbalistov. V boji o túto priečku si zmerajú sily s Nitranmi, ktorí prešli cez Myjavčanov. Prvý súboj týchto tímov mal byť na programe v piatok od 18. hod. v športovej hale Prešovskej univerzity, napokon ho však preložili na neskorší termín.

PREŠOV. Zverenci prešovského trénera Ľuboslava Šalatu sa s hráčmi spod Zobora stretli v tejto sezóne celkovo štyri razy. V troch zápasoch Prešovčania vyhrali a len raz ťahali za kratší koniec.

Hráči spod Zobora sa však v nadstavbovej časti naštartovali k lepším výkonom, doplnili sa skúsenými hráčmi a postupne sa v tejto časti sezóny doťahovali na Prešovčanov.

Aj z tohto dôvodu si prešovský tréner Ľuboslav Šalata uvedomuje, že súboje s Nitranmi budú pre jeho tím viac ako tvrdým orieškom.

„Očakávam veľmi ťažké stretnutie dvoch vyrovnaných súperov. Družstvo Nitry sa stabilizovalo. Zostava si po doplnení sadla a prezentujú sa kultivovaným volejbalom s dobrým servisom, s presvedčivým útokom a dobrou obranou.“

Prešovčania majú s hráčmi spod Zobora priaznivú bilanciu, ktorú by si chceli vylepšiť aj po domácom úvodnom zápase. Podľa slov prešovského trénera však musia najmä ustrážiť dvoch kľúčových hráčov Nitry.

„Budeme musieť ubrániť dôležitých hráčov ich tímu – univerzála Šomka a smečiara Krajčíka, ktorých výkonom stúpa a padá úspešnosť tímu. Musíme ich dostať pod tlak dobrým servisom a my sa musíme vysporiadať s ich veľmi nepríjemným servisom, ktorý vedia výborne forsírovať nielen doma, ale aj na súperových palubovkách.“

Do odvety s dobrou východiskovou pozíciou

Šarišania by si chceli v domácom prostredí vytvoriť dobrú východiskovú pozíciu. Najlepšia by tak zrejme bola výhra 3:0.

„Samozrejme, bol by to ideálny scenár a výborná východisková pozícia, ale ani akékoľvek víťazstvo by nám nezatváralo šancu bojovať o konečné piate miesto, ktoré je naším cieľom. Celú sezónu sme sa na tej piatej pozícii pohybovali, aj v základnej, aj v nadstavbovej časti a radi by sme ju uhájili,“ prezradil tréner VK Mirad PU Prešov Ľuboslav Šalata.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.