Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešovčania začínajú v Liptove

Róbert Marton vie, že chlieb sa lámať bude až neskôr. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 10. sep 2013 o 22:00

Tento týždeň už odštartuje aj druhá najvyššia hokejová súťaž. V piatok sa prvoligisti HC Prešov 07 predstavia v Liptovskom Mikuláši.

Tento týždeň už odštartuje aj druhá najvyššia hokejová súťaž. V piatok sú na programe zápasy 2. kola a prvoligisti HC Prešov 07 sa predstavia v Liptovskom Mikuláši. V nedeľu potom o 17. hod. v domácej premiére privítajú Trnavu.

PREŠOV. Kto bude jednotkou na dôležitom brankárskom poste, to nie je ešte určené. Skúsený 32-ročný Róbert Marton sa domnieva, že zrejme sa bude striedať s kolegom Erikom Kmeťom.

„Tak to bolo i v Bardejove predtým, takže nič nové pod slnkom. A čo je lepšie? Ťažko povedať, aj tak skutočná súťaž sa začne vlastne až vo vyraďovačke. Až v play–off sa rozhoduje o konečnom umiestnení a úspešnosti či sklamaní,“ konštatoval známy gólman.

Do decembra sa chcú účastníci stabilizovať, vyhrať a v januári potom ide o vybojovanie si najlepších pozícií pred vyraďovačkou, vykryštalizovanie tabuľky.

Na čo si Prešovčania budú môcť trúfať, to je ťažké predvídať. Hlavne preto, že káder sa poriadne obmenil.

„Prípravné zápasy všeličo naznačili, ukázalo sa, že naším najväčším problém je nepremieňanie šancí. Na to sme doplatili aj v generálke, na súťažné boje doma proti Michalovciam, keď sme nedokázali streliť ani gól.“

„Nepovedal by som, že posledný prípravný duel nedopadol pre nás dobre, my sme vyhrali u nich o gól, oni zase u nás. Boli to vyrovnané stretnutia.“

Súťaž odhalí skutočnú silu

Harmonogram duelov v prípravnom období narušil zrušený zápas so Spišiakmi.

„Každé stretnutie v tejto fáze je cenné. Lepšie sa takto cibrí forma, odstraňujú nedostatky, zdokonaľuje forma a zohráva sa ako na tréningu, kde predsa nie je také nasadenie.“

Káder HC 07 je mladý, dravý, niektorí jednotlivci odohrali súboje aj za juniorku. „Dúfam, že do play–off sa dostaneme a tam sú už šance rovnaké a otvorené pre každého.“

Boli sme zvedaví na atmosféru v partii, ako ju vníma ostrieľaný borec. „Sme dobrá partia, mladí majú rešpekt, čo inde možno až tak nie je. Avšak až súťaž ukáže, ako na tom sme. Jedna vec je tvrdo trénovať a druhá zase aj kvalitne hrať,“ pripomenul R. Marton.

Skutočná sila je zatiaľ ukrytá aj v kádroch iných celkov, kde tiež došlo k zmenám na súpiskách. V každom prípade Šarišania nemienia ustúpiť z mét, ktoré si vytýčili predtým.

Tréner Branislav Kohutiar sa spolieha na skĺbenie herného prehľadu u zrelších hráčov s elánom mladších.

Minulá sezóna naznačila, že zvučné mená ešte výsledky nerobia a tak priaznivci sú zvedaví na to, čo predvedie takmer úplne nová partia. Tej bude šéfovať ako kapitán Tibor Tartaľ, ktorého si zvolili hráči.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.