Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovčania začínajú v Breste honbu za miliónmi, len za titul 1,5 mil.

TASR|Publikované 10. aug 2006 o 10:30

Prešov 10. augusta (TASR) Hádzanári Tatrana Prešov budú v novej sezóne hrať o niekoľko miliónov korún. Vedenie klubu zverejnilo výšku odmien a cieľových ...

Prešov 10. augusta (TASR) Hádzanári Tatrana Prešov budú v novej sezóne hrať o niekoľko miliónov korún. Vedenie klubu zverejnilo výšku odmien a cieľových prémií v sezóne 2006/07 a len ak sa do šarišskej metropoly vráti po roku majstrovský titul, získa družstvo jeden a pol milióna korún. Za víťazstvo v Slovenskom pohári 300 tisíc, rovnakú sumu aj za zisk double v podobe oboch domácich trofejí.

Prešovčania si môže pekne prilepšiť aj v pohárovej Európe. Už teraz si môžu pokojne brúsiť zuby na prvý "stotisícový koláč" sľúbený za postup do druhého kola EHF, lebo v ceste im stojí luxemburský Dudelange a všetko iné ako dve víťazstvá slovenských vicemajstrov by bolo obrovskou senzáciou. Rovnaká suma na zeleno-bielych čaká aj v prípade postupu do tretieho kola. Za postup do osemfinále získajú dvestotisíc a ak sa prebojujú až do najlepšej osmičky súťaže 300 tisíc. Prípadná účasť v semifinále by znamenala dokonca bonus vo výške pol milióna. Odmeňovaní budú aj za každý získaný bod v stretnutiach pohárovej Európy s výnimkou prvého kola.

Ak v súťažnom zápase strelia 40 a viac gólov, neminie ich odmena 50 tisíc, za pokorenie 50-gólovej hranice dostanú trikrát viac. Polepšiť si môžu už od piatka na turnaji v Bielorusku, lebo za každé víťazstvo v prípravných turnajoch na najbližšiu sezónu majú sľúbených 100 tisíc Slovenských korún.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.