Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešovčania začínajú dnes pri Jadrane

Dominik Krok. Text k foto: Na snímke so svetoznámym N. Karabatičom, trénera Hatalčíka prekvapil doteraz najväčšmi. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 18. júl 2013 o 22:00

Včera podvečer vyrazila výprava hádzanárov Tatran Prešov na sústredenie do Chorvátska.

Prechodný domov, do budúcej soboty, nájde deväťnásobný slovenský majster na ostrove Krk.

PREŠOV. Pri Jadrane, ako tvrdil pred odchodom tréner Tatrana Prešov Peter Hatalčík, vyvrcholí kondičná časť prípravy na sezónu 2013/2014.

Kormidelník slovenského hádzanárskeho šampióna má v Chorvátsku devätnásť hráčov.

Brankárov Krupu a Verkiča, „do poľa“ Rábeka, Hruščáka, Hrstku, Mi. Urbana, Kroka, Kristopansa, Radčenka, L. Urbana, Tumidalského, T. Urbana, Čípa, Guzyho, Pejoviča, Krzystofika, Antla, Petra a Drobňáka. S

výpravou Tatrana neodcestoval ukrajinský legionár Sadovij, nová akvizícia Prešova do spojkového radu, ktorého klub uvoľnil reprezentovať svoju rodnú krajinu na šampionáte v plážovej hádzanej.

Doma ostali mladí zmluvní hráči Tatrana Prešov Vernarský, Michniewicz, Páleš, J. Urban, Šterbinský, ktorí sa budú pripravovať s prešovskými juniormi, ktorí v budúcom ročníku extraligy štartujú premiérovo pod hlavičkou výberu Slovenska 20.

Pracovali na profesionálnej úrovni

Tatran Prešov odštartoval domáci prípravný blok prvého júla. Pokračovať bude do na chorvátskom Krku do 27. júla.

Hernú časť prípravy otvoria Prešovčania účasťou na medzinárodnom turnaji v Poľsku, na ktorý organizátor ViVe Targi Kielce pozvali aj nemecký Goppingen a namiesto Dinama Minsk štvrtým účastníkom bude iný bieloruský tím, účastník SEHA Gazprom South Stream League Meškov Brest.

Tréner Hatalčík je známy svojou náročnosťou. Nadšený skutočnosťou, že prípravu musel začať bez reprezentantov viacerých krajín, veru nebol.

Pred odchodom na záverečný kondičný blok na ostrov Krk, kde jeho zverencov čakajú trojfázové tréningy, aj chválil.

„Z jednotlivcov ma najpríjemnejšie prekvapil Dominik Krok. Od samého začiatku prípravy môže byť ostatným príkladom,“ povedal na jeho adresu P. Hatalčík.

„Skutočne na profesionálnej úrovni pracovali však aj Verkič, Radčenko, dobre išli aj T. Urban, Hrstka, Tumidalský, a na moje prekvapenie aj Krupa. Zatínal síce poriadne zuby, ale šiel do všetkého, ako sa patrí.“

Tréner Tatrana Prešov sa nádejal, že počas chorvátskeho sústredenia tí hráči, ktorí sa do prípravy zapojili o týždeň neskôr, zameškané vykompenzujú práve v záverečnej fáze kondičnej prípravy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.