Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Prešovčania vyradili v Slovenskom pohári prvoligistu

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Slovenský pohár 2002/2003 vo futbale Tatran Prešov - Laugaricio Trenčín 2:1 (1:0)Prešov - V druhom kole Slovenského pohára sa o jedno z

Slovenský pohár 2002/2003 vo futbale

Tatran Prešov - Laugaricio Trenčín 2:1 (1:0)

Prešov - V druhom kole Slovenského pohára sa o jedno z prekvapení postarali prešovskí futbalisti. V pondelok ešte tatranci menili trénerov, keď na nátlak hráčov odstúpil S. Baran a vedením pohárového duelu s Trenčínom bol poverený dovtedajší tréner mladších dorastencov Ján Molka. Pod jeho taktovkou sa Prešovčania vypli k maximálne bojovnému výkonu. Už v úvode naznačili svoje úmysly, keď sa odvážne pustili do prvoligového Trenčína. Takmer 20 minút sa však hral futbal iba medzi šestnástkami. Až potom napriahol k exportnej strele hosťujúci Kopačka a prešovský gólman bravúrne vytlačil loptu nad brvno. O desať minút na to sa na opačnom konci vyznamenal hosťujúci brankár Kopčan. Po nádhernej hlavičke Jakubka, ktorú vyškriabal spod brvna. A vzápätí pekne zasiahol po ďalšej hlavičke Palšu. Nuž a keď päť minút pred koncom skončila Pončákova hlavička na žrdi s Trenčanmi to nevyzeralo na šmykľavom a rozmočenom trávniku veru ružovo. V 42. min. agilného Jakubka stiahol za dres v pokutovom území P. Németh a nariadenú jedenástku Zajcev premenil. Po zmene strán hostia vsadili na ofenzívnu kartu. Prišli aj ich šance, no prvý raz medzi žrde trafil až po predchádzajúcej skrumáži P. Németh zblízka. Do samého záveru sa akcie prelínali z jednej na druhú stranu. Tréner J. Molka mal minútu pred koncom šťastnú ruku, keď namiesto Jakubka poslal na trávnika Viazanka. Tento hráč v posledných sekundách zápasu presný center Janteka usmernil za Kopčanov chrbát. Z protiútoku sa v gólovej pozícii ocitol ešte Trenčan Fabuš, no prešovský gólman znovu skvele zasiahol a prekvapenie bolo na svete.

Góly: 44. Zajcev (11 m), 89. Viazanko - 64. P. Németh. Pred 572 divákmi rozhodoval Tomčík. ŽK: Jakubko, T. Pončák, Hricko, Zajcev - Šmelko, P. Németh, Kopačka.

PREŠOV: Ferenc - Zajcev - Hricko (77. Slanina), Palša - Guman (72. D. Kakaščík), Jantek, A. Kočiš, T. Pončák, Dic - Jakubko (87. Viazanko), Bubenko. TRENČÍN: Kopčan - Kopačka - Šmelko, Cvrček (60. Martaus) - Spal, Niklas (55. Ivana), P. Németh, Hanko, Mičenec - Fabuš, Ďuriš (76. Killar).

Ján LEŠKO

Matador Púchov - 1. FC Košice 3:0 (3:0)

O výsledku i postupujúcom rozhodla úvodná polhodina, ktorá domácim na rozbahnenom teréne mimoriadne vyšla. Už v 6. minúte otvoril skóre hlavičkou Perniš. V rozpätí štyroch minút Matador dvakrát vyšachoval košickú obranu a najprv Peter Vavrík a po ňom Breška postavili Rodáka do úlohy štatistu. V sychravom počasí mali domáci aj po zmene strán niekoľko príležitostí na skórovanie, no Breška s Pernišom už ďalšie góly nepridali.

Góly: 6. Perniš, 20. Peter Vavrík, 24. Breška, ŽK: Belák, Breška - Lazúr, J. Sovič, rozhodovali: Kačenga - Mušák, Klačko, 1226 divákov.

FC Nitra - FK Stará Ľubovňa 6:0 (4:0)

Góly: 10. a 42. Jelšic, 14. a 51. Kovan, 20. Bakoš, 56. Kušpál, ŽK: 30. Szorád, 34. Ferenczy (obaja Nitra), rozhodovali: Pavlík - Csabay, Somoláni, 311 divákov.

Zápas bol jednoznačnou záležitosťou domácich. Nitrania si od úvodu vytvorili drvivý tlak a už po 20 minútach viedli 3:0. V ďalšom priebehu pridal druholigista ešte tri góly, hráči Starej Ľubovne domácu bránku takmer neohrozili.

ŠK Petrochema Dubová - FC Rimavská Sobota 2:0 (1:0), góly: 3. Penov, 88. Kamenský, ČK: 87. Friga (R. Sobota). MŠK Topvar-horná Nitra Topoľčany (II. liga) - ŠK Slovan Bratislava 1:2 (0:1), góly: 90.+ Papranec - 18. Sedlák, 59. Vittek. KOBA Senec - Spartak Trnava 2:1 (2:1), góly: 4. Piatka, 41. Juska - 38. Filip. ZTS Dubnica - MŠK Žilina 0:0, na pok. kopy 3:4.