Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešovčania vrátili Michalovciam požičané

Trénera Jána Faitha potešil výkon Prešovčanov proti Michalovciam. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 14. nov 2012 o 23:00

Prešovskí prvoligoví hokejisti v predošlom vzájomnom zápase prehrali na michalovskom ľade 0:4, no v domácej odvete jednoznačne triumfovali.

Prešovskí prvoligoví hokejisti v predošlom vzájomnom zápase prehrali na michalovskom ľade 0:4, no v domácej odvete jednoznačne triumfovali nad týmto rivalom, keď pre zmenu vyhrali štvorgólovým rozdielom. Hoci inkasovali dva zásahy, predsa poltucet nastrieľali a v tom bol podstatný rozdiel. Hostitelia v uplynulých štyroch meraniach síl zostali na štíte súperov a hoci herne to nebolo zlé (dva razy zostali smutní až po samostatných nájazdoch), predsa len ostatný úspech im vlial viac optimizmu a pohody.

PREŠOV. Pre Šarišanov to bol prestížny duel. Jednak preto, že išlo o derby, ale tiež z dôvodu postavenia konkurenta.

Prestávka v zápoleniach, zdá sa, prišla kolektívu HC 07 vhod. Okrem toho, že si schuti zatrénovali a odohrali víťazný duel v poľskom Sanoku, bolo viac priestoru na presadzovanie zámerov trénera Jána Faitha, ktorý sa len nedávno ocitol na tunajšej striedačke.

„Každý kouč má svoje zásady, predstavy, takže je potrebné, aby sa zverenci s nimi stotožnili, osvojili si ich. Postupne sa to ale už prejavuje na hre celku,“ konštatoval lodivod, ktorý vnímal uplynulý súboj tiež inšpiratívne aj pre živšiu atmosféru a správne východniarske nasadenie. O

krem toho pred rokom v Zemplíne pôsobil. „Hoci odvtedy sa káder značne obmenil, predsa majú vo svojom strede skúsených borcov, kvalitný a silný mančaft, ktorý vie predvádzať hodnotný hokej. Potvrdilo sa to i v tomto stretnutí. Nazdávam sa, že miestami to bol veľmi zaujímavý a kvalitný zápas.“

Piaty gól ich zlomil

Domáci sa dobre rozbehli v úvodnej tretine, keď získali dvojgólový náskok a hoci v druhej tretine to bolo vyrovnanejšie, náskok si udržiavali.

Prešovčania sa spoliehali na výkon brankára Fedora, ktorý bol výborný a okrem toho si tím spoľahlivo plnil defenzívne povinnosti.

Kým v predošlých vystúpeniach kolektív neraz inkasoval pri hre v oslabení, tentoraz si dal viac záležať v tejto činnosti a iba raz umožnil hosťom skórovať pri presilovke.

Priebeh zápasu bol napínavý až do konca, v niektorých pasážach museli domáci čeliť aktivite nezlomných hostí, ktorí mali zavše viac hru pod kontrolou.

„Domnievam sa, že za stavu 4:2 v záverečnej dvadsaťminútovke, keď súper vyvinul značné úsilie, aby znížil stratu a zatlačil nás dôrazným forčekovaním, sme sa dokázali vymaniť a streliť piaty gól. Podľa mňa práve to zlomilo odpor Michalovčanov,“ poznamenal Ján Faith.

Želá si, aby nadšenie z víťazného duelu zotrvalo v radoch zverencov a prejavilo sa i v nasledujúcich dueloch. V tomto týždni v piatok hokejisti Prešova cestujú do Topoľčian a v nedeľu privítajú o 17. hod. Trebišov.

K dispozícii by mali byť všetci, hoci Hopkovič utŕžil naostatok nejaké šrámy. „Radi by sme v týchto vystúpeniach bodovali a posunuli sa v tabuľke vyššie.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.