Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prešovčania v súboji s nováčikom nezaváhali

Tréner. Jaroslav Vlk (druhý zľava) už chystá tím na súboje o bronz. (Autor: im)
Ján Jacoš|Publikované 27. nov 2017 o 23:00

V sobotu je na programe derby Svidník – Prešov o elitnú skupinu.

PREŠOV. V 13. kole extraligy volejbalistov vyhral VK Mirad PU Prešov nad Zvolenom 3:0.

Prešovčania v súboji s nováčikom nezaváhali a vrátili mu prehru zo 7. októbra.

„Vo Zvolene sme nehrali dobre, mali sme problémy so zraneniami,“ poznamenal tréner prešovských extraligistov Jaroslav Vlk.

„Na domáci súboj sme sa zodpovedne pripravili. V prvom sete chlapci jasne dominovali, súper robil dosť chýb. Aj v ďalšom priebehu stretnutia bolo naše družstvo lepšie vo všetkých herných činnostiach. Zvolenčania sa snažili, bojovali, v niektorých situáciách dokonca hrali vabank, urobili však veľa chýb a tak nemali šancu na úspešný výsledok. Keď sa chceme dostať do prvej štvorky, nemôžeme strácať body. Pre nás bude veľmi dôležitý zápas vo Svidníku, po ňom nás doma čaká Prievidza.“

VK Mirad PU Prešov – Zvolen 3:0 (17, 23, 19), Mirad PU: Jurko 1, M. Sopko st. 10, Hudák 11, Macko 9, Mikovčík 9, Katona 10 (libero T. Lampart, Gula 3).

V sobotu (17. h) je na programe derby Slávia Svidník – VK Mirad PU Prešov. Oba tímy bojujú o postup do skupiny o 1. až 4. miesto v nadstavbovej časti súťaže.

„Máme čo robiť, treba sa nám zodpovedne pripraviť, aby sme podali kompaktný, koncentrovaný výkon,“ podčiarkol Jaroslav Vlk.

„V búrlivej atmosfére sa vyburcovať k čo najlepšiemu výkonu. Za Svidník hrá náš bývalý hráč Lux, ktorý má dobrú fazónu, Poliaci Ciupa a Pietrzak, výborný nahrávač Hriňák. Svidníčania vynikajú tvrdým smečovaným servisom. Každý náš hráč musí vytiahnuť zo seba to najlepšie, čo v ňom je, lebo vo Svidníku sa vyhráva ťažko. Verím, že zápas zvládneme.“

Článok vyšiel v týždenníku MY Prešovské noviny č.47/2017. V predaji od utorka 28. 11. do pondelka 4. 12.

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.