Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovčania v oboch finále pohára proti Hlohovcu nastúpia aj s Antlom

Skúsený borec. Radoslav Antl dohrá sezónu v Maďarsku. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 27. jan 2016 o 13:26

Pôvodne mal byť extraligový zápas so Šaľou minulú sobotu jeho rozlúčkovým v zeleno-bielom drese.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov nastúpia v stredu podvečer na prvý z dvojice finálových zápasov Slovenského pohára aj s Radoslavom Antlom v zostave.

Podľa pôvodných informácií od samotného hráča mal byť extraligový zápas so Šaľou minulú sobotu jeho rozlúčkovým v zeleno-bielom drese.

Situácia sa však trocha zmenila, vysvetlenie poskytol generálny manažér klubu Branko Benko: "Rado Antl už trénuje v Egeri, no dohodli sme sa ešte na dvoch dueloch SP. Štvrtého februára potom uzavrieme medzinárodný transfer, o tri dni neskôr štartuje v Maďarsku jarná časť tamojšej súťaže."

Z pôvodne avizovaných šiestich odchodov na hosťovanie do konca sezóny z kádra slovenského majstra sa zatiaľ dotiahli do konca len štyri (Rábek Petro, Radčenko, Antl).

Osud dvojice ešte nie je spečatený

Mená brankára Vladimíra Božiča a spojky Ivana Ivkoviča naďalej figurujú na súpiske Tatrana.

"V prípade jedného zo záujmu zo strany zahraničného klubu zišlo, druhý nie je zdravotne úplne fit," objasnil Benko.

Prestupové obdobie však potrvá až do konca februára a tak osud dvojice hádzanárov, o ktorých je reč, ešte nie je definitívne spečatený.

"Keď príde seriózna ponuka, zvážime ju. Na druhej strane má dôležité slovo aj tréner Rastislav Trtík a keď on bude trvať na ich zotrvaní, budeme rešpektovať jeho názor."

Pred odchodom na zápas v Hlohovci si dali prešovskí hádzanári, rovnako ako v apríli 2007, posvätiť svoj nový autobus. Obrad tentoraz uskutočnil dekan rímskokatolíckej farnosti Kráľovnej pokoj Jozef Dugas.

"Deväť rokov sme sa autobusom dostali bezpečne vždy tam, kde bolo treba. Veríme, že to bude tak aj do budúcna," dodal Benko.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.