Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešovčania uhrali bezgólovú remízu pod Urpínom zas v oslabení

Tatranu v štyroch vystúpeniach im rozhodca vylúčil hráča. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 5. máj 2013 o 22:00

Na jar odohrali futbalisti Tatrana Prešov na súperových ihriskách poltucet duelov. Avšak iba v Košiciach a Trenčíne ich dohrali jedenásti.

PREŠOV. V štyroch vystúpeniach im rozhodca vylúčil hráča. V Trnave Brezinského, na Slovane Petráša, v Zlatých Moravciach Kroba a naposledy v Banskej Bystrici Gergela.

V ostatných dvoch prípadoch zeleno–bieli uhrali po bode a keby sme chceli byť ironickí, tak by bola namieste poznámka, či východniari naozaj potrebujú vidieť červenú, aby sa ako tím nakopli? Pomaly totiž už ani nebudú vedieť, ako si počínať vonku, keď sú kompletní.

Škoda je však už teoretizovať o tom, či by sa - nebyť nedisciplinovanosti jednotlivcov – remízy nemohli zmeniť i na výhry.

Koncovka nevychádzala

V každom prípade na jednej strane si naši corgoňligisti zaslúžia pochvalu za to, že vydolovali zmierlivý výsledok pod Urpínom, hoci teraz nehrali tak dlho v oslabení ako v Z. Moravciach.

Na pôde Dukly však boli možno bližšie k plnému úlovku. O ten im išlo po prehre s Nitrou, ktorú chceli práve v tomto zápase odčiniť. Že sa tak nestalo, treba pripísať viacerým skutočnostiam.

„Dva zápasy po sebe vonku bola pre nás výzva na dosiahnutie bodov. V Bystrici sme boli odhodlaní obstáť. Lenže všeličo sa postavilo proti nám. Najprv po sedemnástich minútach sa zranil Krajník, nastalo prvé preskupenie radov. Druhý polčas odohral so sebazaprením Poliaček, ktorý si poranil členok a ledva za sebou ťahal nohu. Lenže stále naznačoval, že môže hrať a nechceli sme urobiť unáhlené rozhodnutie pri striedaní, aby sme nenarušili kompaktnosť formácií. K tomu treba pripísať i zranenie Augustína po zmene strán a jeho nútené striedanie. A na dôvažok prišlo ešte vylúčenie Gergela,“ zhrnul zhluk nepriaznivých momentov asistent trénera Vladimír Gombár.

Naznačil, že viac ťarchy zostalo na pleciach mladých hráčov. Tí bojovali, dreli, ale skúsenosti im chýbali práve v koncovke. Obrovské šance mal Marcin, ktorý ale zvolil dva razy nie najideálnejšie riešenie a v závere pri oslabení zase mohol rozhodnúť Jakovlev, no i jeho dve možnosti sa tiež neskončili gólom.

Finálna fáza zase zahaprovala a preto si tréner Jozef Bubenko povzdychol: „Naším sústavným problém je, že dávame málo gólov.“

Neustále korektúry

Domáci lodivod Norbert Hrnčár na tlačovke riekol, že jeho zverenci mali rozhodnúť o osude v úvode, keď sa hostia iba hľadali na ihrisku. Potom však Banskobystričania mali málo trpezlivosti a pokoja na svojich kopačkách. Našťastie pre hostí. Tým zabrala hlavne obranná formácia na čele s výborným Divišom.

„Nakoniec sme boli radi, že za týchto mrzutých okolností sme uhrali zmierlivý výsledok,“ konštatoval V. Gombár.

Inak, hostia urobili viaceré korektúry v zostave, k dispozícii neboli zdravotne indisponovaní hráči Brezinský a Lipták, Novák mal zase stopku po štyroch žltých kartách. Preto šancu dostali mladší hráči, ktorí mali vniesť do diania srdnatosť, elán, chuť.

Vrátili sme sa ešte k štvrtému vylúčenému hráčovi Prešova v odvete. To je naozaj neúnosne veľa i vzhľadom na to, že Tatran je v takej situácii, v akej je.

„Mrzelo nás, že jeho žlté karty boli za naivné fauly v strede poľa. Hráč musí rozmýšľať nad svojimi zákrokmi, aby neoslabil kolektív.“

Mimochodom, Prešov uhral rovnaký rezultát v B. Bystrici aj v jeseni, v tomto prípade bol ale vpredu viditeľnejší.

„Nezachytili sme síce úvod, keď boli hostitelia nebezpečnejší, lenže neskôr sa sily vyrovnali a aj po vylúčení sme súpera znervózneli naším oduševneným výkonom. Bolo dobré, že sme sa s pribúdajúcimi minútami nezrútili, hoci chyby sa vyskytli,“ dodal Vladimír Gombár a povzdychol si, že o týždeň bude zase nutné dumať nad tým, v akom zložení mužstvo vybehne na scénu.

Lebo boj o záchranu sa stále len zauzľuje, naberá na dramatickosti a všetko nasvedčuje tomu, že sa ešte len schyľuje k neľútostnej rozhodujúcej pasáži. Tú by si ale Prešovčania určite nemali pobabrať vlastnými vylomeninami a skratmi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.