Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešovčania sú vo štvrťfinále Slovnaft Cupu

Boj o loptu. Zľava Dolný, Antunovič a Leško. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 24. sep 2013 o 22:00

Futbalisti Tatrana Prešov zvládli v 3. kole corgoňligovú Dunajskú Stredu.

Sú vo štvrťfinále Slovnaft Cupu. Futbalisti Tatrana Prešov zvládli ďalšiu prekážku a v 3. kole pokorili aj corgoňligovú Dunajskú Stredu. Priaznivý žreb zúročili a dostali sa medzi najlepších osem celkov. Postup zeleno–bielych bol odrazom diania na ihrisku, lebo hostia zhoreli na celej čiare. Vypracovali si iba jednu šancu. Naproti tomu hostitelia boli neustále aktívni, útoční a kombinačne podstatne odvážnejší než rival.

PREŠOV. Určite víťazovi zapasovalo do plánov aj to, že DAC má starostí vyše hlavy, ale i tak nemožno zhadzovať výkon, aký predviedol.

V 3. pohárovom kole sa už nehrá o fazuľky a Tatran nechcel tentoraz premrhať výhodu domáceho prostredia ako vlani proti Ružomberku. Od začiatku dupol na plyn a celok z najvyššej súťaže prevýšil hlavne pohybom.

Možnosti Nworaha, Papaja, Katonu či Dolného boli výstrahou pre mdlých hostí, ale tí varovania nebrali vážne. V 30. minúte Poliaček zahral perfektne priamy kop z vyše 18 metrov, ale jeho delovka skončila na brvne.

„To som si ešte iba šteloval nohu, chýbali mi milimetre,“ pousmial sa strelec, autor jediného gólu.

Jeho chvíľa prišla po zmene strán a v 81. minúte padlo rozhodnutie. Poliaček si spracoval loptu, zasekol a z 25 metrov ľavačkou vypálil. Belic ani nereagoval na koženú, ktorá presvišťala do siete.

Penalty netrénovali

„Dobre sme to vykombinovali na ľavej strane, lopta sa dostala ku mne a keďže som vedel, kde je brána, vypálil som. Tak som to chcel, možno to dopadlo ešte lepšie. Už keď lopta letela, vedel som, že je to dobré. Brankár mal k nej ďaleko, mal zaclonený výhľad a neskoro ju zbadal,“ priblížil kľúčový okamih šťastný strelec.

K priebehu duelu poznamenal, že víťazstvo bolo spravodlivé. „Tešilo ma hlavne to, že sa na našu hru dalo pozerať.“

Šarišania akoby tušili, že neprídu k slovu strely zo značky pokutového kopu, vôbec ich špeciálne netrénovali.

„Nevenovali sme sa im ani pred vystúpením s Bardejovom v druhom kole. Rozstrel je skôr o psychike, no hovoril som si, že lepšie by bolo rozhodnúť o úspechu v hracom čase, aby sme neskôr nebanovali. Fajn, že to takto dopadlo,“ zakončil svoje dojmy gólový hrdina Miroslav Poliaček.

On aj jeho spoluhráči nadviazali na výkon z druholigového kola s L. Mikulášom.

Odmena bola síce gólovo chudobnejšia ako v sobotu, no napriek tomu sladká.

Štatistika

Prešov - Dunajská Streda 1:0 (0:0)

Gól: 81. Poliaček, ŽK: Lipták, Leško – Hudák, Szarka , rozhodoval Horváth, 613 divákov.

TATRAN: Talian – Hatok, Petráš (87. Krajník), Jacko, Papaj – Lipták, Poliaček – D. Leško (90. Kačala), Katona, Nworah (90. Šafranko) – Dolný.

FK DAC: Belic – Adiaba (87. Nulíček), Hudák, Pet. Majerník, Sedlák – Kwin (46. Ujlaky), Ntsogo – Hošek (62. Nasra), Gašparík , Antunovič - Szarka.

zuk

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.